Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone
PayPal:n käyttäjät!
Aakku:
--- Lainaus käyttäjältä: Bavaria - 14.03.2013 kello on 17:53 ---Siinä on semmoinen pieni ero että kun visalla maksaa, luotto-yhtiö vastaa että saat palvelun minkä olet ostanut. Mutta pankkitunnuksilla vastaat itse siitä kelle olet rahasi antanut ja saako mitään
--- Lainaus päättyy ---
Juuri tavattiin pankissa sääntöjä. Niissä sanottiin, että luottoyhtiö vastaa tavaroista jotka on ostanut, mutta ei palveluista.
K.E.V:
Ei tavaroista, mutta mikäli myyjä huijaa ebayssa ja astut p***kaan (ostat rikkinäisen). Reklamoit myyjää , mikäli ei ota kantaa kuin korvia heilauttamalla niin > printtaat kirjeenvaihdon ja otat postista todisteen (lähetysseurannan) ja näittenkanssa > Luottokuntaan tms. He panevat tuon maksun perintään ja se palaa sun visa tilille. Tämän on minulle kertonut Nordean Visa neuvoja Thumb
Stara:
Onkos joku jo kokeillut oheisen varmistustavan toimivuutta?
http://www.mpc.fi/kaikki_uutiset/nain+parannat+paypalin+turvallisuutta+kaksivaiheisella+tunnistautumisella/a944810
Weicco:
^
En ole vielä kokeillut. Varmaan jossainvaiheessa menee kokeiluun.
HiTec:
No se siitä sitten ::)
--- Lainaus ---Päivitys 05.11.2013 klo 15:00 - Valitettavasti kaksivaiheinen tunnistautuminen ei ennakkotiedoista poiketen ole vielä mahdollista Suomeen rekisteröidyissä tileissä. Päivitämme uutista, kun tilanne muuttuu. Pahoittelemme sekaannusta.
--- Lainaus päättyy ---
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta