Tekniikkakeskustelut > Sähkölaitteet
Kokemuksia salkkuaggregaatista
Cowboy:
--- Lainaus käyttäjältä: Turhan Höpöttäjä - 24.02.2013 kello on 12:00 ---Eikös sinun käyttöön riitä 1000W:n agri. Minun 650W:n on akkujen latausta varten ollut pohjoisen reissulla varalla. En ole vielä tarvinnut käynnistää, kuin koekäyttöä varten. :D
--- Lainaus päättyy ---
Jos joutuu ostaa uuden niin hinta ero on tossa vaiheessa pieni, ja luulis sit ainakin virran riittävän.
Jos jollain lojuu joutilaana Hondan 10 tai 20 agri niin saa tarjota Thumb
VeeÄrrä:
Jokainen valitsee laitteet tarpeen mukaan. Täältähän niitä käyttäjäkokemuksia helpoiten saa.
Oman pantterin tehoksi ilmoitetaan 1 kw. Toimii 800 w rälläkkä, kahvinkeitin ym. Ei toimi 1200w kahvinkeitin, sisätilanlämmitin ym.
Enkä sitä odotakkaan . Tätä varten itsellä myös 5 kw kiinankopio, jos tarvetta ilmaantuu. Turhaan sitä ei viitsi autossa kuljettaa.
Tankillisella tuo pieni pyörii n. 5 tuntia, joten mukana ei tarvii montaa litraa kuljettaa.
Viikon reissu juuri tehty Ruotsiin, aamuisin lokilämmitin pari tuntia päällä, hyvin pelitti.
tsahkali:
--- Lainaus käyttäjältä: RR - 24.02.2013 kello on 11:50 ---No juu mutta kilowatin tuottava kone tuskin käynnistää sitä ilmastointiasi.
--- Lainaus päättyy ---
Tuskin, siksi kaipailenkin vähän isompaa. Pitääkin yrittää selvittää, millä se kompura oikein käynnistyy.
perho-ukko:
--- Lainaus käyttäjältä: tsahkali - 24.02.2013 kello on 12:14 ---Tuskin, siksi kaipailenkin vähän isompaa. Pitääkin yrittää selvittää, millä se kompura oikein käynnistyy.
--- Lainaus päättyy ---
Käynnistys virtapiikki voi olla yllättävän suuri,riippuu laitteesta!
Turhan Höpöttäjä:
Jos nyt ostaisin salkkkukoneen niin:
Nettikoneesta 400e. 9kg kevyempi kuin minun 650W:n.
Honda Teho 700w / 12v - 6A
Tankki 2,3l käyttöaika 5,5 h
Hiljainen ja kevyt 83dba / 12kg
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta