Matkailukeskustelut > Matkailu ulkomailla
Pariisi-Peking-Istanbul
kaarina:
Hei löysin tämmöisestä linkin näiltä sivuilta, joskin viime vuoden vastaavasta retkestä, mutta huomasin että ensi vuonna olisi sama retki uudelleen tarjolla! Lähes vannoutuneena yksin, siis oman yksikön, kulkijana, innostuin kuitenkin vallan mahdottomasti, onhan reitti kuta kuinkin sellainen, mikä haaveissa on pitkään siintänyt...joskin viime vuosina ajatus on kääntynyt sille mallille, tetä fillaroiden tuo tulisi tehdä...sellaista aikaa ei vain juuri nyt ole tarjolla, mutta tuo saattaisi olla mahdolisuuksien rajoilla...
Osaako joku suomentaa juttua tai tietääkö aiheesta mitään? Herääkö kenenkään muun innostus?
t.Kaarina
www.ffcc-paris-pekin-camping-car.com/2014/#programme.php
Stara:
"suomennoksen" saat, kun laitat oheisen sivun linkin translate googleen. Huom, sana suomennos sitaateissa!
.. tuolta se näyttää..
FFCC - liitto leiriläiset, karavaanareille ja matkailuauton yhteistyössä Raid Baroudeurs, järjesti tämän matkan 3rd time. Yksinomaan jäsenille FFCC matkailuauto, se vie lännestä itään yli 30 000 km. Tämä on avoin kirja kulttuurin ja luonnon kontrastien odottaa sinua!
Euroopan rajat muut vielä tiedetä rikas erilaisia ??maisemia ja kulttuuria vastuullisen korvaamaton. Pyyhkäise Kiina Millennium lukemattomia kasvoja. Idän ja lännen välillä, kaunis mosaiikki sivilisaatioiden, saattaa tämä upea matka Turkin kautta. Voit ratkaista kunkin vaiheen hengessä vastavuoroista hyväksymistä ja seikkailu erityispiirteet kunkin kulttuurin ja maan ja päästä näin ihon läpi kokenut seikkailija.
Circuit harvinaista eri aikoina ja eri mantereilla, räätälöity ohjelma välillä seikkailua, jännitystä ja hämmennystä.
Edit; lisätty loppuosakin ... http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=fi&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.com&sl=fr&tl=fi&u=http://www.ffcc-paris-pekin-camping-car.com/2014/pdf/REUINFO_PPIRDA.pdf&usg=ALkJrhjyhMOOjwmBgxiIbZGG5qoKH4-aWQ
Soleil:
Kiinostaa. Valtavasti on aina suunnitelmia. :) Tuolla Kiinassa ja noissa maisemissa olen käynyt.
Minulla polttelee eniten nyt nämä.
http://www.apollorv.com/
http://www.canusa.de/
http://www.cruiseamerica.com/
"Masi":
Tuo sama järjestö järjestää myös amerikan mantereen kiertueita. Autot laivataan antverpenistä argentiinaa. On etelä-amerikan kiertueita sekä matkoja koko mantereen halki etelestä pohjoiseen. Ja järjestöön voi liittyä kuka tahaansa, mutta ranskaa edes köykkiranskan verran on osattava.
Hommaavat tuolle kiinan matkalle vakuudet autosta jotta se tuoddaan pois kiinasta, hoitavat viisumit sun muut ja matkalla on mukana joka maassa tulkki/ opas joka tuntee maan ja sen tavat. Siinäpä nuo pääpiirteet.
Itseä kiinnostaisi joskus tuo eteläinen amerikka.
88k5:
--- Lainaus käyttäjältä: Simasuu - 1.02.2013 kello on 17:23 ---"suomennoksen" saat, kun laitat oheisen sivun linkin translate googleen. Huom, sana suomennos sitaateissa!
.. tuolta se näyttää..
--- Lainaus päättyy ---
Olisikos tämä toimivampi linkki :-X
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
Siirry pois tekstitilasta