Matkailukeskustelut > Yleiset leirintäalueet
Matkailuajoneuvojen turvavälit
vaanari61:
--- Lainaus käyttäjältä: Jepukka - 20.01.2013 kello on 19:41 ---Kannatetaan. Spekuloida voi vaikka maailman tappiin asti. Odotellaan nyt ihan rauhassa ja taitetaan peistä sitten Thumb
ediittiä: karavaanarit.fi palstalla (linkki yllä) oli hyviä argumentteja miksi mahd. jotain muuttuu johonkin suuntaan. Valitettavasti keskustelu kääntyi normimeininkiin.
--- Lainaus päättyy ---
:D :D Ja parhaat palat on lopussa poistettu . . . :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Thumbd Thumbd
tsahkali:
--- Lainaus käyttäjältä: pamaus - 20.01.2013 kello on 19:09 ---Uusi Caravan-lehti sivu 6. Puheenjohtajan kirjoitus.
Lainaus " Jatkossa myös vetoauto luetaan palokuormaan. Tämä tarkoittaa sitä, että neljän metrin turvaväli alkaa vetoautosta, eikä vaunusta tai matkailuautosta. Tämä tulee jatkossa aiheuttamaan uudelleen ajattelua useimmilla maamme leirintäalueilla "
--- Lainaus päättyy ---
Totta maar se vetoauto on palokuormaa, kun on siellä ihmmisten seassa, turha siihen on parkkipaikkoja/-halleja vetää, ei niissä kukaan asu ja nuku.
Vaikka kotomaisten leirintäalueiden järjestelyt eivät minua pätkääkään koske, olen aina ihmetellyt entisiä järjestelyjä (niinkuin se Kuopiolaisten kuva). On turha sanoa, että eihän koskaan ole mitään sattunut. Hyvä niin, toivottavasti ei satukaan ja uudet ohjeet pienentävät riskiä entisestään.
tsahkali:
Kertavuoteen turvavälit unohtuvat totaalisesti.... :o
K70:
--- Lainaus käyttäjältä: tsahkali - 10.10.2013 kello on 09:18 ---Kertavuoteen turvavälit unohtuvat totaalisesti.... :o
--- Lainaus päättyy ---
Ja taitaa kaikki muutkin turvatuotteet unohtua ;D
"Masi":
Dusseldorfin messujen matkaparkki tänä vuonna. Melu oli mahtava sillä lentokoneet nousivat suoraan päältä. Kiitoradan pää oli noin 1,5 km päässä.
Joten tunnelma oli kaikin puolin tiivis.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta