Tekniikkakeskustelut > Karavaanarin tietotekniikka

Mobiililaajakaistasta

<< < (2/17) > >>

migel:
Tarkoitatko laivalla?

Tässä on kiintee maksu vailla käyttökattoa!  Meinaatko että tulis jotain ylimääräisiä maksuja ruattin puolella???

Laivalla on ilmainen langaton cafeterian sittsalongissa....

K.E.V:
TULEE olet silloin verkkovierailulla mistä maksat voimassaolevan roaming maksun mukaan.
 http://saunalahti.fi/gsm/roaming.php

--- Lainaus ---Muiden palveluiden hinnoittelu
Muiden palvelujen käyttö kuten datayhteydet ja kuvaviestien lähettäminen ja vastaanottaaminen laskutetaan ulkomaisen operaattorin ilmoittamien hintojen perusteella. Saunalahden ilmoittamat ulkomaisten operaattoreiden hintatiedot ovat suuntaa-antavia eivätkä ne sido Saunalahtea.
 
--- Lainaus päättyy ---

Aakku:

--- Lainaus käyttäjältä: kahtaenvaihda - 20.01.2013     kello on 13:51 ---^
Muista tsiigaa missä verkossa yrität  ::)
Ettei tule kalliiksi 8)

--- Lainaus päättyy ---
Soneralla on käsittääkseni liittymä, joka on saman hintainen käyttää kaikissa Pohjomaissa ja Baltiassa. Ilmeisesti datankin osalta. Ilmeisesti toimii Soneran verkossa näissä maissa.

Itse tilasin nyt TeleFinlandilta liittymän 21Mt nopeudella. Se on tosin 3G, mutta sen nopein verkko tyrkkää tasaista 7Mt täälläpäin. Vaatii kyllä uuden puhelimen. Tällä hetkellä työpuhelin Lumia 920 latasi jopa yli 13Mt Soneran liittymällä. Siksi uskon, että Soneran nopea verkko ulottuu tuohon halvempaan TeleFinlandin liittymäänkin.

K.E.V:
http://www.sonera.fi/roamingtiedot/serviceprices.jsp?service=gprs&area=Ruotsi&button=Hae
Ei tainnut olla, puhua voit "Soneran omissa verkoissa määrätyllä hinnalla"

Sitten tuo Lumia yltää hyviin nopeuksiin kun siinä 4G nopeus (Lumia 900 ,820 ,920)

Aakku:

--- Lainaus käyttäjältä: kahtaenvaihda - 20.01.2013     kello on 14:46 ---http://www.sonera.fi/roamingtiedot/serviceprices.jsp?service=gprs&area=Ruotsi&button=Hae
Ei tainnut olla, puhua voit "Soneran omissa verkoissa määrätyllä hinnalla"

Sitten tuo Lumia yltää hyviin nopeuksiin kun siinä 4G nopeus (Lumia 900 ,820 ,920)

--- Lainaus päättyy ---
Tuota Sonera Sopivaa tarkoitin. En kyllä perehtynyt, kuin otsikoihin.
http://www.sonera.fi/puhelin+ja+liittyma/liittymat/sopiva+matkoilla

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View