Matkailukeskustelut > Maainfoa ja leiriytymistietoa

VIRO

<< < (3/4) > >>

88k5:
^
Käytiin kolistelmassa paikkaa tuolla. Kuollutta, vaikka auki oli kun yksi ukko (asiakas) istui paaritiskin äärellä lasikädessä..

Pihamaa ilmeisesti vasta kunnostettu, ajotiet koholla ja nurmikkosadettimet päällä. Vajaassa vartissa ei selvinnyt onko edes auki.. palattiin autolle ja Tallinnaan ajo. Tänne:

https://fi.eurocampings.net/viro/tallinna/pirita-harbour-camping-119405/

Edullinen (20€/yö sähköineen) suihkut/wc:eet läh. satamarakennuksessa . Wifinkin kuului hintaan - sekä telakoitujen purkkareiden falliköysien kilkatus ja ujellus (oli tuulinen ilta)  :laugh:

Humppeli 1:
Joo Pirita kämppäri ei mikään luxus paikka,vieläkö vessata on ne vanhat ?
Ennen oli vc:t sellaisessa kunnossa et kun oli pitkävartiset kumisaappaat pysty käymään.Hyi hyi

88k5:

--- Lainaus käyttäjältä: Humppeli 1 - 30.06.2019     kello on 18:18 ---Joo Pirita kämppäri ei mikään luxus paikka,vieläkö vessata on ne vanhat ?
Ennen oli vc:t sellaisessa kunnossa et kun oli pitkävartiset kumisaappaat pysty käymään.Hyi hyi

--- Lainaus päättyy ---
Eiköhän rakennus ole vielä sama, mutta kaakelit porsliinit kait uusittu  :D Suihku (1 kpl) oli aika ilmestys - verholla eristetty "julkisesta" puolesta kun miesten vessan ovi tuntuu aina olevan auki käytävään, joka sekin tosin on koodilukon takana ulkoilmasta. Mieluummin tankkaan autoon satamavahdin seinästä vettä ja lasken siihen ajokaivoon sekä lämmitän ne hintaan kuuluvalla sähköllä - käydäkseni suihkussa, kuin tuonne vessalle raahaudun..  :D

mjh48:
Laivalla kulkijoille.
https://caravanpark.ee/fi/

K.E.V:
Hiidemaa

Täällä on kuin Herrankukkarossa. Ei kukaan polta kumia eikä muutakaan möykkää. Pitkää rantaa ja luontoa kylläkin. On kyllä varjoisiakin paikkoja kuten itsellä nyt

Randmäe Holiday Farm
https://www.campercontact.com/en/estland/hiiumaa/mangu/24747/randma-e-holiday-farm


Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View