Tekniikkakeskustelut > Matkailuvaunut
Nettikaravaanista poimittua (m-vaunut).
Ossi66:
Ettei tästä tuu taas Juupas-eipäs väittelyä, epäilijät voi käydä testaamassa lasten leikkikentällä, miten onnistuu keinuminen jos isot miehet istuu keinulaudan keskelle tai päihin.
Pefletti 750:
Nätti klassikko Thumb
http://www.nettikaravaani.com/astro/6000/1425906
tsahkali:
--- Lainaus käyttäjältä: Ossi66 - 29.01.2015 kello on 07:25 ---Ettei tästä tuu taas Juupas-eipäs väittelyä, epäilijät voi käydä testaamassa lasten leikkikentällä, miten onnistuu keinuminen jos isot miehet istuu keinulaudan keskelle tai päihin.
--- Lainaus päättyy ---
Saako olla mukana kolmas mies, joka mallaa vetoautoa ja pitää kiinni laudan toisesta päästä?
:laugh: :laugh: :laugh:
kimi:
Usko nyt vaan että, se liike-energiaa syntyy enemmän mitä kauempana paino on vaunun renkaasta. Voima ei ole negatiivinen ja vaunun akseliin nähden nuo päädyt liikkuu samaan suuntaan sen ympäri. Vetoautoon kohdistuu molempien päitten voima joka on sitä isompi mitä kauempana painot on akselista. Jos siirrät painot akselin lähelle niitten tuottama voima pienenee ja vetopäähän purkautuva energiamäärä vähenee ja auton heilunta sitä myöten.
tsahkali:
--- Lainaus käyttäjältä: kimi - 29.01.2015 kello on 11:38 ---Usko nyt vaan
--- Lainaus päättyy ---
Huokaus....
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta