Matkailukeskustelut > Matkailu ulkomailla
Suunnitelmia
winemaker:
No on se hyvä, että joku käy tuulella, mistäs sitä sitten mistään tietäis. Matkoista. ;D
Fenix:
Taitaa meidän poppoon euroopanmatkailu rajoittua koto Suomen ja mahdollisesti pohjoisen Ruotsin alueelle. Eyukäteis arveluna, että rannikkoa pitkin Vaasasta Lappeenrantaan, sieltä Kuopion suuntaan, Ranualla vois käydä jääkarhua moikkaamassa ja sieltä Oulun seudulle. Sitten ruåttin puolelle ikeaan, icaan ja nuuskatukkuun. Sitten joko ruottin puolta ylös tai alaspäin, vielä ei ole tietoa.
Eikä tuo reitti varmaan ihan noin tule menemään, me kun menemme sinne minne nenä näyttää, mutta jotain tuohon malliin on ajatuksissa tällä hetkellä. On sitä joskus lähdetty Rovaniemelle ja löydetty itsemme Calixista. :D
K.E.V:
--- Lainaus käyttäjältä: Vesseli - 18.11.2012 kello on 22:09 ---Kuulemani mukaan kaksi liikemiesveljestä rakensi Bugatti-museon. Uhrasivat siihen kaikki firman rahat seurauksena konkurssi, mutta museo säilyi.
--- Lainaus päättyy ---
Komee museo se on, kävimme jo -90 luvulla siellä. Mikäli Mullhousessa viettää hetkosen, niin
> http://www.camping-de-lill.net/index_ANG.php Vehreitten isojen puiden alle leiriytymään, kauppoja lähellä, eläintarha ja keskustaankin k**lin luikaus Thumb
Alan:
^
Tuonne + auto ja rautatiemuseot.
Näin tää suunnittelu sujuu. :) :) :)
Ja peukalo perään.
"Masi":
http://www.alsace-wine-route.com/en/alsace-wine-route/
http://www.france-passion.com/
Ja kaikki ylimääräinen pois auton kyydistä kotona ennen lähtöä. :)
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta