Tekniikkakeskustelut > Kaasulaitteet

kaasun haju pullokaapissa

<< < (4/18) > >>

perho-ukko:
 Sain kerran pullon,josta oli kierreosa murtunut,puolesta välistä poikki,olin reissussa pohjoisessa,joten en voinut palauttaa viallista pulloa,!!!

massimo:
Aina tuoksahtaa, kun avaa luukun. Joka vuosi tark, eikä vuotoja missään. Meilläkin autossa tuo Duo-control.

matson1:
Kiitoksia vastauksista joten luotamme siihen että kaikki on kunnossa .....toistaiseksi.. .. Thumb

Turhan Höpöttäjä:

--- Lainaus käyttäjältä: retkeilijä - 12.11.2012     kello on 15:27 ---Ei haise kuin pullonvaihdon yhteydessä. Kiristän aina pienillä siirtopihdeilla ja samalla paineventtiilistä kääntäen.

--- Lainaus päättyy ---

Noin se pitää laittaa, elikkä lopussa kääntää paineventtiiliä kiristyksen suuntaan. Jos pannu on samassa pullotilassa, haju tulee kun pannu syttyy.  :)

mjo33400:

--- Lainaus käyttäjältä: Turhan Höpöttäjä - 12.11.2012     kello on 16:54 ---Noin se pitää laittaa, elikkä lopussa kääntää paineventtiiliä kiristyksen suuntaan. Jos pannu on samassa pullotilassa, haju tulee kun pannu syttyy.  :)

--- Lainaus päättyy ---

Noin sen teen minäkin ja aina käsin, vasta viimeinen kiristys venttiiliä myös kääntäen, ei varmasti jää löysälle ja saa käsin myös auki. Tiivisteen tarkastan aina. Thumb

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View