Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone
Puukkoa näytettiin Kataiselle !
jus66si:
Olishan tuossa voinut turvamiehet vähän "leipoa" malliksi, ettei sitä nyt tulla pääministerin "iholle" sipulileikkurin kanssa noin vain. Ministerin status on sen verran suuri, että turvaetäisyydet pitäisi ymmärtää säilyttää. Tällaiset on jo VIP:n turvaamiskoulutukse n perusteissa.
Vakava tilanne, joka ei olisi saanut edes syntyä, vaikka näyttääkin teatraaliselta pelleilyltä. :-X
Tässä linkki toisen hieman erilaisen julkimon turvaamisesta. Tosin statusarvotaso on korkea tälläkin henkilöllä.
http://viihde.fi.msn.com/lady-gagan-turvamies-tyrm%c3%a4si-rynt%c3%a4%c3%a4v%c3%a4n-fanin-katso-raju-video
tsahkali:
--- Lainaus käyttäjältä: kahtaenvaihda - 23.10.2012 kello on 07:57 ---Loppujen lopuksi se puukko oli siinä paperikäärössä maassa. Ei edes "uhkaajan" kädessä. Tais olla Jyrki-boy:n vaalimainosjuttu :P ::) :laugh:
--- Lainaus päättyy ---
Muuhunhaan siitä ei olekaan. >:(
migel:
Hyvä herätys! Poliitikot kun luulevat olevansa muita ylemmällä tasolla vaikkakin ovat vain populaaritasoisia kummajaisia!
Se miten kansaa johdetaan harhaan ja vanhuksemme jätetään huonolle hoidolle poliitikkojen kiillostaessaan omaa kilpeään eu-rintamalla on mielestäni hyvin epäisänmaallista!
Ei siinä puukko riitä vaan hieman järeämmät aseet jos muutosta halutaan tähän riistävään yhteiskuntapolitiik kaan!
Politiikot ovat vain niin hemmetin lyhytmuistisia että me ne heidän palkkansa maksamme<1111 ikävä kyllä
Ja leuhkojakin niistä tulee----kato esim urpilaisen habitus,,,,,,riitelöö aikas paljon mamman intelligenssitason kanssa,,,,,,ja meidän rahoilla!!!!! sorry t migel
Alan:
Totuudenmukainen kuva löytyi viimein...
Kreikalle tukea...
Haapaniemen Paroni:
--- Lainaus käyttäjältä: jus66si - 23.10.2012 kello on 09:04 ---Olishan tuossa voinut turvamiehet vähän "leipoa" malliksi, ettei sitä nyt tulla pääministerin "iholle" sipulileikkurin kanssa noin vain. Ministerin status on sen verran suuri, että turvaetäisyydet pitäisi ymmärtää säilyttää. Tällaiset on jo VIP:n turvaamiskoulutukse n perusteissa.
Vakava tilanne, joka ei olisi saanut edes syntyä, vaikka näyttääkin teatraaliselta pelleilyltä. :-X
Tässä linkki toisen hieman erilaisen julkimon turvaamisesta. Tosin statusarvotaso on korkea tälläkin henkilöllä.
http://viihde.fi.msn.com/lady-gagan-turvamies-tyrm%c3%a4si-rynt%c3%a4%c3%a4v%c3%a4n-fanin-katso-raju-video
--- Lainaus päättyy ---
Ois kääntänyt turvamiehet selkänsä vaan ;)Oisivat tehnyt ison palveluksen Suomen kansalle Thumb Tämä minun mielipide ;)
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta