Tekniikkakeskustelut > Karavaanarin tietotekniikka
Mobiili laajakaista 4G
K.E.V:
Näyttääpi Ellulla olla Jorman paikkaan täys 4G Thumb
Fenix:
Kai ne sulle kohta dna:lta soittaa, että alkaa olla sopimus täynnä ja tarjoaa uutta. Kannattaa ensin kuunnella mitä ne tarjoavat. Toki, jos on kuuluvuusongelmaa, niin voi vaihtaa operaattoria.
Ja tuskin se Jorma ihan tuossa urheiluopiston huoltorakennuksen takamettässä asustaa, vaikka kartta niin väittää. En minäkään sentään meressä asu, vaikka sinne tuo kuukkelikartta minut sijoittaakin, likellä kylläkin. :)
jorma:
Varmaan molemmat 4G yhteydet pelittää, eli se on vähintään puolta nopempi toimiessaan.
Houkuttelis tuo Nokian mokkula vaihtaa Huaveihin, molemmat operaattorit näyttävän sitä tällä hetkellä käyttävän.
99:
--- Lainaus käyttäjältä: kahtaenvaihda - 3.10.2012 kello on 19:24 ---Joskus nuo tikut on lukittu, tai sitten täytyy aiheesta tietää hieman enemmän jotta voi määritellä tikun sieluun uudet specksit kun operaattori vaihtuu
--- Lainaus päättyy ---
Kun määräaikaisuus loppuu, on kuluttajalla oikeus saada lukituksen poisto ilman kuluja.
Fenix:
--- Lainaus käyttäjältä: jorma - 3.10.2012 kello on 19:58 ---Houkuttelis tuo Nokian mokkula vaihtaa Huaveihin, molemmat operaattorit näyttävän sitä tällä hetkellä käyttävän.
--- Lainaus päättyy ---
Nokia nimellä myytävät mokkulat on Huawein tekemiä.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta