Tekniikkakeskustelut > Primus
Primus lämmittää jatkuvasti
ose:
2470 primus on alkanut lämmittää solikkaa tauotta. Vaunun lämpötilaa vaan nousee ja nousee kunnes ohjauspaneelin napista sammuttaa lämmittimen. Huonetermari rikki?
Rölli:
--- Lainaus käyttäjältä: ose - 25.08.2012 kello on 11:24 ---2470 primus on alkanut lämmittää solikkaa tauotta. Vaunun lämpötilaa vaan nousee ja nousee kunnes ohjauspaneelin napista sammuttaa lämmittimen. Huonetermari rikki?
--- Lainaus päättyy ---
Jos panlissa on etäanturi.. niin johdon irtoaminen tai katkeaminen aiheuttaa moisen..
Panelin malli ehkä auttas näiss arvuutteluissa..
99:
Tai sitten lämminvesinappi on kokoajan pohjassa (eli ei kytke lämmintä vettä pois).
ose:
--- Lainaus käyttäjältä: 99672 - 25.08.2012 kello on 11:33 ---Tai sitten lämminvesinappi on kokoajan pohjassa (eli ei kytke lämmintä vettä pois).
--- Lainaus päättyy ---
Juuri näin, rva oli eilen vaunulle tullessaan tällännyt kaikki neljä nappia kerralla pohjaan. Testasin juuri ja kun lämminvesinapin höllää lämmitys katkeaa. Mitään vikaa ei siis ole, käyttöhärö.
On etäanturilla varustettu.
Rölli:
--- Lainaus käyttäjältä: ose - 25.08.2012 kello on 16:41 ---Juuri näin, rva oli eilen vaunulle tullessaan tällännyt kaikki neljä nappia kerralla pohjaan. Testasin juuri ja kun lämminvesinapin höllää lämmitys katkeaa. Mitään vikaa ei siis ole, käyttöhärö.
On etäanturilla varustettu.
--- Lainaus päättyy ---
olipa hyvä ett pelkkä käyttö häiriö.... mää kyll sulin sen vaihtoehdon kokonaan mielest..
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
Siirry pois tekstitilasta