Tekniikkakeskustelut > Valaistus

Ledit

<< < (22/51) > >>

Jushi69:
Huomenna haen 15 metriä lisää tuota kylmää ledinauhaa postista ja koristelen vaunun sillä. ;D

Yrjö:
  Kyllä mooveomieheltä tilatut näytti aika mukavilta, jos vielä syyspimeille saisi kiinni ?

-------:

--- Lainaus käyttäjältä: Jushi69 - 19.04.2011     kello on 22:04 ---Joo tiedän Mjo mutta jos olisit paikan päällä et välttämättä huomais kun on niin lähellä verhoa tää toinen laita.
Kokeilin sitä johdon laittamista ketjun sisällä mutta ottaa silmään pahemmin kun tuo nykyinen kytkentä.
Notta se on siinä ny  ;)

--- Lainaus päättyy ---

Noh tee sillain, koska kysymys on hitu virrasta, pieni sulake väliin ja nuita ketjuja pitkin sähkö alas, niin ei näy johdot.

Ossi66:

--- Lainaus käyttäjältä: Viemäs - 20.04.2011     kello on 11:32 ---Noh tee sillain, koska kysymys on hitu virrasta, pieni sulake väliin ja nuita ketjuja pitkin sähkö alas, niin ei näy johdot.

--- Lainaus päättyy ---

jos tinaa ketjun lenkit kiinteiksi, saattas jopa toimia.

Jushi69:
Nyt on vaunuun laitettu etuosaan verhokapan alle 3,8 metriä ledinauhaa himmentimellä varustettuna.Langat tomalla kaukosäätimellä voin nyt sammuttaa sammuttaa valot heti tai sitten himmentää tai kirkastaa nappia painamalla.Valokuvi a en nyt ottanut kun kiire painoi päälle mutta viikonloppuna lähdetään kausipaikalle vaunun kanssa niin jospas sitten saisi kuviakin näkymään.
Suosittelen kaikille joilla kolvi pysyy kädessä... :)
Helppoa on.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View