Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone
Orgin baari
Vesseli:
--- Lainaus käyttäjältä: Turhan Höpöttäjä - 10.08.2013 kello on 07:41 ---Vähän on enää niitä jotka kaljaa pullossa ostaa. Jos joku on sitä mieltä että pullo-olut on parempaa, niin sokkotesti kertoo onko eroa. Loppuu närästys. :D
--- Lainaus päättyy ---
On kaksi syytä ostaa pulloissa. Mausta en rupea väittelemään.
1. kori on paljon helpompi palauttaa kuin irtotölkit
2. on halvempaa kuin tölkkikalja. Litrahinta on ilmoitettu hyllyssä.
winemaker:
No just, taas täällä. Aprikoos, Kike Elomaa orkestereineen soittaa viimeisenä valssinaan täällä Kunkulla Parstisaanivalssia, vähän sateli, ilta muuten orgilainen, työntäyteinen. Toivon vieraideni viihtyneen. Kiitos vaan Sipulle, Onnevalle, Fenixille vierailusta täällä Kunkulla.
Me " Kuus ysin" kanssa sulkeudumme suosioonne.
Winemaker :)
Vesseli:
Kävin lähimmässä Alkossa ostamassa aikuisten olutta. Oli uusi opetteleva myyjä, jonka piti laskea, montako pulloa on korissa. Ostin kaksi koria, joten tarjosin toisen korin myös laskettavaksi. Totesi yllättäen, että yhtä monta.
jamppa508:
Vihdoinkin tääll Baarissa kyllä on jo kärsittykki janoa koko päivä ??? aito puolalainen Karpackie olut sammuttaa janon Thumb
Aippe:
Aloiteltu iltaa, Puro viinaa alkosta ja Pirkkaa joka loppui. Vaimo tuli Ranualta ja hänen piti tuoda tullessaan lisää, ei ollut ollut Ranuan K-Marketissa Pirkka. Piti tyytyä Karjalaan.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta