Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Orgin baari

<< < (388/1916) > >>

jamppa508:
No kait se on sitte taas otettava perjantain kunniaks

Arska:

--- Lainaus käyttäjältä: Alan - 13.04.2013     kello on 22:08 ---Löytyi Kannakselta, pikkuisen Viipurista Terijoen suuntaan, pienpanimo. Jo vain tekevät mainiota olutta, alea maistoin paikan päällä ja vielä parempaa tummaa lasissa nyt. Ovat Venäjällä muutoinkin oppineet tekemään olutta sitten vuoden 1999, kun viimeksi olin heitin kanssa tekemisissä.

Muutama Novskoje ja Baltika piti tuoda jääkaappiin asti, kun kohtuuhintaisia olivat ja sai mukavissa litran ja kolmen vartin tölkeissä.

--- Lainaus päättyy ---
Olisko tarkempia koordinaatteja,olisi tarkoitus mennä Viipurissa käymään ens viikonloppuna ja olla kulkimella yötä rajan tuntumassa Viipurin veikkojen pihassa.

sipu:
juopoteltu  :)
iltapäivällä savusiikan kans puoli viinilasia valkkaria
toinen puoli meni jälkkäriks 3:n 80%suklaapalan kans
mutta skumppa olis ollut pajooon parempaa suklaan kera  Thumb
en vaan raaskinut avata pulloa
nyt on kaffe ja pien konjakkinapsi yömyssyks 
huh mitä ryyppäämistä kippis  Thumb
mutta jos ny sit vain yksi perjantai illan kunniaksi
lääkkeeksi hyvien unien
jot hyvää yötä ,kun maate raaskitte mennä :-*
minä siirryn makkariin kans suosiola ,kunhan tuo glasi tyhjenee  :)

Vesseli:
Toissapäivänä tuli lekurilta taas uusi lääke entisten lisäksi. Tuoteselosteessa sanotaan, että ei saa käyttää yhdessä alkoholin kanssa, koska voi tehostaa molempien vaikutusta. Ensimmäisen pillerin otin illalla aikuisten oluen kanssa. Olut on sivistysmaissa luokiteltu elintarvikkeeksi ja meillä alkoholijuomaksi.

arska100:
Ei tuo jamppa ole vielä avannut baaria niin minäpä avaan.
Maistuvaista tämä Jushin viini.. ;D

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View