Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Orgin baari

<< < (346/1913) > >>

tsahkali:

--- Lainaus käyttäjältä: Vesseli - 25.01.2013     kello on 23:30 ---Kertokaa mullekin, mikä on kankkunen.

--- Lainaus päättyy ---

Mulla oli kerran työkaveri nimeltä Kankkunen. Kahvipöytäkeskustel ut kun menivät joskus tiukoille, niin soitettiin ja otettiin selvää. Kerran pyydettiin tarjouksia Busines-Jetistä, sitten tuli joku alkoholiongelma, soitettiin Alkoon. 'Täällä on Kalle Kankkunen, päivää! Tuli sellanen ongelma, että....'  Ihme kyllä, toisessa päässä ei räjähdetty nauruun, vaan vastaus tuli ihan asiallisesti!   :D

Vesseli:
Täytynee sitten vain odotella, että tulee varttuneemmaksi. Ensi kuussa täyttyy 65 v ja ensimmäinen tutustuminen etyylialkoholiin tapahtui 50 vuotta sitten.

Jgahpir:
Eikös se ole työssäkäyvien amatöörien hommia koko kankkunen. Ammattilaiset ei tunne koko käsitettä. :D

Roksis:

--- Lainaus käyttäjältä: tsahkali - 26.01.2013     kello on 00:08 ---'Täällä on Kalle Kankkunen, päivää! Tuli sellanen ongelma, että....'  Ihme kyllä, toisessa päässä ei räjähdetty nauruun, vaan vastaus tuli ihan asiallisesti!   :D

--- Lainaus päättyy ---
Tämä ei liity kankkuseen, mutta mulla meinas pokka pettää kun työpisteeseeni (PV) soitti mies ja esittäytyi, "Täällä kapteeni Koukku, päivää"

Roksis:
Onko kuinka moni viettäny tiputonta tammikuuta?

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View