
Onneks ei lähtenyt sillan huipulla pyörimään.
![]() Onneks ei lähtenyt sillan huipulla pyörimään. ![]() Mulal kerran Loiren laaksossa pamahti vähän samaan tyyliin. Ei mennyt kyllä noin pahasti Astro 7000 oli vaununa. Kudokset oli poikki ja rengas tuhannen päreinä. Siitoon kauan ![]()
*****
ja Nyborgin camping alueelle tekemään lisää remppaa ettei matka katkea.Aloitin aluksi sähkötöillä. Kaikki piuhat revin pois ja selvittelin mitkä on vielä käytettävissä uudestaan, onneksi oli mittari mukana ![]() Kun sain piuhat selviteltyä ja kytkettyä uudestaan keskukselle sekä vaunun sisälle rasioihin ym muualle mitä olivat repeytyneet irti niin alkoi sisälokarin takominen ![]() Paikalliseen Byggmaan kun ei muuta ollut sillä kylällä, oli heikko valikoima ei juurikaan mitään mistä voisi tehdä uuden suojan. Lopuksi löytyi muovisia eteiseen tarkoitettuja kenkien alus laatikoita, niitä muutama mukaan ja pullo kaivonrengas uretaania.Ruuveja oli omastatakaa vaunussa. Ei kun askartelemaan ![]() Sähköhommia ![]() ![]() Lokasuoja värkkiä ![]() ![]() Siitä se pikkuhiljaa alkaa valmistumaan. ![]() Hyvähän siitä korjauksesta tuli. Reissu tehtiin eikä vettä tullut pisaraakaan sisään. Reissun jälkeen käytiin kysymässä Best Caravanista korjaus hommaa, asentaja sanoi suoraan että ei kannata. Pitää purkaa koko vaunu että voi lattian vaihtaa, tulee liian kalliiksi. Siitä lähti asentajan lausunto vakuutus yhtiöön mistä tuli sitten lunastus päätös
*****
Kylläkai noilla eväillä korjaa vaikka koko vaunun. Koppa Royalia Tais siinä mennä muutama koppa 2päivän aikana ![]() Vanteesta päätellen rengas mennyt sutissa palanmatkaa. Eipä oo hääviä katseltavaa. Varmaan on mennyt. Kyllä siinä pari kirosanaa pääsi ![]() Kylläkai noilla eväillä korjaa vaikka koko vaunun. Koppa Royalia Suunnitteluun varmasti mennyt eka koppa. Tuossahan se on tyhjiä täynnä toisessa kuvassa.
*****
![]() |