Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Venekuumetta kellään

<< < (2/3) > >>

retkeilijä:

--- Lainaus käyttäjältä: aaoulusta -  3.07.2012     kello on 10:30 ---    Morjes! minkä luokan purjevene on kyseessä mihin menet gastiksi...ite olen viimeksi ollut 2006 perämeri bottom regatassa Vasa 38 tyyppisellä gastina (siskon perheen vene).... Thumb Thumb..

--- Lainaus päättyy ---
Siesta 32. Oikein siisti vene. Meitä oli gastina kaksi eläkeläistä, kaksi lasta ja täysikäinen kippari. Loistava sää ja tuuli. Spinaakkeri kahdesti ylhäällä.  :)
Huomenna omalla "kuutosella" lähikisaan. Ennakko-odotus sija 3. Thumb

Alan:
Huomenna pittää lähteä gastiksi uisteluveneeseen, ihan pienimuotoiseen kilpailuun. Lienee jonkinlainen kaljanjuojan, haavimiehen ja seuranpitäjän yhdistelmä. Plus että järkkään ite isännälle kisanjälkeisen laituri- ja yöpaikan.

Pirkanostoon kai lähettävä, ei ole entisiä tarpeeksi. ::)

Weicco:

--- Lainaus käyttäjältä: Alan -  4.07.2012     kello on 09:48 ---

Pirkanostoon kai lähettävä, ei ole entisiä tarpeeksi. ::)

--- Lainaus päättyy ---

 Thumb Thumb Thumb :D

aaoulusta:

--- Lainaus käyttäjältä: retkeilijä -  4.07.2012     kello on 08:54 ---Siesta 32. Oikein siisti vene. Meitä oli gastina kaksi eläkeläistä, kaksi lasta ja täysikäinen kippari. Loistava sää ja tuuli. Spinaakkeri kahdesti ylhäällä.  :)
Huomenna omalla "kuutosella" lähikisaan. Ennakko-odotus sija 3. Thumb

--- Lainaus päättyy ---
   Eliittiin pääsee Siestalla....eikö olekkin mellevää olla gastina hieman isommassa veneessä.. Thumb Thumb

Alan:
^

Kyllä näin on! Miekin lähen kertaluokkaa isompaan X-Busteriin, jossa on tuplatehoinen kone omaan verrattuna.  ;D

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View