Tekniikkakeskustelut > Jääkaapit

apuvaapuvaaaaapuuuva

(1/3) > >>

vihta-alkaja:
Mikä on vialla kun tupa-auton jääkaappi ei kylmene kaasulla. Verkossa(sähköllä) toimii niinkun pitääkin. Viime kesänä uusittu mm. suutin ja liekki palaa normaalisti. Nyt vaan pari viikkoa sitten reissunpäällä rupes kaappi olemaan kaikkea muuta kuin jääkaappi. Kaappi on -96 Luxin RM4280. :'(. ps ja annettiin vähän ilmaakin, jos vaik ois jotain tippunut palopuolelle, mutta ei tuo auttant.

Rölli:
jos sähköll pelaa ok ni vois olla roska suuttimess ettei tuu täytä liekki. tai sitt ruostetta tippunu polttimen päälle..

perho-ukko:

--- Lainaus käyttäjältä: rolli4x4 - 18.06.2012     kello on 18:17 ---jos sähköll pelaa ok ni vois olla roska suuttimess ettei tuu täytä liekki. tai sitt ruostetta tippunu polttimen päälle..

--- Lainaus päättyy ---
Paine säädin !!

vihta-alkaja:
Tarkentaisitko Perho-Ukko.

vihta-alkaja:
Tapaus on tod. sellainen että kaasulla ei tapahdu pienintäkään viilenemistä. Ei vaikuta säätimen asennot, oli 1 tai 7 sama tulos.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View