Tekniikkakeskustelut > Sekalaiset

Telkkarin seinäkiinnitys

<< < (3/4) > >>

vetor:
Kannattaa näköjään olla karavaanari ihan hyvien neuvojen vuoksi. KIITOS!
Tuo Vogel´sin laite tuntuu sopivalta. Minkä ketjun liikkeistä saa?

88k5:

--- Lainaus käyttäjältä: ea -  8.05.2012     kello on 14:55 ---Tuossa uudempi versio mikä meillä on käytössä ja myös pikakiinnityksellä

http://www.vogels.com/web/Consumer/Consumer/Consumer/Products/Products/WALL-1045-BLACKC.htm

Tästäkin on yhden varren versio ja varreton versio tämän kaksivartisen lisäksi.

Nuo kaksivartiset on hyviä :)

--- Lainaus päättyy ---

Se on muuten mullakin telineessä samanlainen pikakiinnitys - ei vaan ole tullut töllöä irrotetuksi ajonajaksi  :-[

Vaunumiehille voin kertoa, että dinetessäkin meillä on matkustajia (2-3 hlöä). Jos töllö on jäänyt lukitsematta ajoasentoon - joku heistä naksauttaa sen seinää vasten. Kuljettajalle ei tarvitse välttämättä kertoa koko asiasta  :laugh: :D Eri juttu, jos on 100m (mutkan jälkeen) töllö hetken varren varassa, kuin 300km Puolan teiden jälkeen..


--- Lainaus käyttäjältä: kahtaenvaihda -  8.05.2012     kello on 12:46 ---En nyt mtuota purematta niele. Olettaisin että töllö .lattialla ennenkuin sitä välttämättä huomaa. Varsinkin jos ja kun yksin autossa. Sitäpaitsi ajaessa mahdoton kiinnittää takaisin. Vaatii ainakin auton  pysäyttämisen

--- Lainaus päättyy ---
Anna mennä vaan - kyytipoikaa päälle, niin menee alas asti   :laugh: Thumb

On töllö joskus ajonaikanakin katseluasennossa - kestää.. Nyky LG:n 20" led töllö on sen verran kevyt.

99:

--- Lainaus käyttäjältä: vetor -  7.05.2012     kello on 01:08 ---Kaupastahan saa jos jonkinlaisia kiinnikkeitä television seinäkiinnitykseen, mutta onko joku löytänyt mallin, joka toimisi pikakiinnityksellä?

--- Lainaus päättyy ---

Tämmöinen, käy myös lähes minkä telineen kanssa käytettäväksi.

http://www.kauppasatama.fi/?tuote=ARM-410

Ipsu:
Täällä kun moni kertoo nostavansa töllön sängylle niin luittekos uusinta Leiriopasta. Muistelen just siitä lehdestä olleen tekstin jossa kiellettiin ehdottomasti näin tekemästä  ;D Jottei töllö siis tippuisi matkan varrella.. Ohjeiden mukaan töllöhän piti tietysti laittaa kaappiin tai vähintäänkin sitoa kuormaliinoilla kiinni..

Joo, siellä takapedillä se meidänkin töllö matkustaa..  ::)

aaoulusta:
Meillä telkkari kulkee vielä alkuperäisessä pakkauksessaan pirtin penkin alla sulassa sovussa pölynimurin kanssa. ja tarvittaessa sen paikka on pöydän päällä. TV:n koko on 19" Samsung, antenni on sellainen pallonmallinen vahvisimella varustettu ja toimii ensiluokkaisesti..(.onhanse ufokin hyvä).. ::)

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View