Tekniikkakeskustelut > Kori ja alusta

Vaunun askelma ja sen puute

<< < (2/11) > >>

Haapaniemen Paroni:

--- Lainaus käyttäjältä: Ossi66 - 21.04.2012     kello on 14:01 ---Tuo soliferin porras on todella hyvä, mutta miten tuo helmapeite passaa tuon kanssa?

--- Lainaus päättyy ---
Jos tekis viillon helmapeitteeseen askelman kohdalla ;) Ei pitäs tuulla kumminkaan :)

K.E.V:

--- Lainaus käyttäjältä: Ossi66 - 21.04.2012     kello on 14:01 ---Tuo soliferin porras on todella hyvä, mutta miten tuo helmapeite passaa tuon kanssa?

--- Lainaus päättyy ---
Joissain helmapeitteissä on  reiät valmiina. Muihin saa esim. mattoveitsellä oikeaan kohti.

JeanS:
Hyvältä näyttää.
 
Miten totetutit kiinnityksen?
- Tuleeko runkoon kiinni, vai läpipulteilla lattiasta.

Tuollainen olisi kyllä meilläkin kätevä.
Nykyinen on kevyt muoviporras, joka juuri mahtuu kaasupullokoteloon matkan ajaksi.

retkeilijä:
Tuo rappu on todella hyvä kausipaikalla kun tukijalat ovat alhaalla. Retkeilijälle se oli mielestäni hankala, koska vaunu kallisteli voimakkaasti askeleen alla. Siksipä hankin kevyen jakkaran Soliferiini. Se sai vaimokin näppärästi alas kuramatolta maahan.

Jäi niitä joku kahvitauon jälkeen liikkeelle lähdettyä levikkeille ;D
(ja lokaämpäreitä)

relluttelija:
Mistä ostit ja mihin hintaan? Tarttis varmaan naussiin laittaa samanmoinen. Ennen kun oli solikka, niin tuohon ehti jo tottua, ja olihan se hyvä.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View