Tekniikkakeskustelut > Kori ja alusta
Vaunun askelma ja sen puute
Pefletti 750:
--- Lainaus käyttäjältä: T-Cat - 8.07.2016 kello on 21:35 --- :)
Wanhempi Polar ja Bilteman irtoaskelma täällä. Kumpikin Ruotsista, oletan kyllä että askelma tehty idempänä. :laugh:
Asiaan,
miten tuollaisen kiinteän rappusen asennus toimii käytännössä vanhemmisa vaunuissa. Tuleeko se runkopalkkiin vai vedetäänkö läpipulteilla kiinni latt
ian läpi?
--- Lainaus päättyy ---
Koitin kattella noiden omnisteppien kuvia niin sanoisin että lattian läpi pultattava !
Meinasin tilata 2 tasorapun peflettiin, kyrsii kanssa se irtojakkara Thumb
T-Cat:
--- Lainaus käyttäjältä: Pefletti 750 - 8.07.2016 kello on 21:39 ---Koitin kattella noiden omnisteppien kuvia niin sanoisin että lattian läpi pultattava !
Meinasin tilata 2 tasorapun peflettiin, kyrsii kanssa se irtojakkara Thumb
--- Lainaus päättyy ---
Kyllä meillä sitten varmaankin säilyy tuo potkittava irtorappunen, ainakin tämän kesän. Töissä on niin pirun kiire että ei oikein voi paneutua mihinkään "oikeaan" hommaan, lyhkänen loma kun alkaa niin tien päälle.
pamaus:
Jossakin pyörittelin Thulen tuplarappusta, näytti asialliselta.
https://www.thule.com/fi-fi/fi/motorhome-caravan-accessories/comfort-security-locks/thule-step-12v-double-500-_-thule%20step%2012v%20double%20500%20new
-------:
Tuon laadun ne on osanneet laskea nollaan, mitä Solifer on ollut aikoinaan.. enpäs usko polarinkaan olevan parempi mitä Suomessa tehdyt vastaavan ikäiset. Saatikka sitten nykyiset...?
K.E.V:
--- Lainaus käyttäjältä: T-Cat - 8.07.2016 kello on 21:35 --- :)
Wanhempi Polar ja Bilteman irtoaskelma täällä. Kumpikin Ruotsista, oletan kyllä että askelma tehty idempänä. :laugh:
Asiaan,
miten tuollaisen kiinteän rappusen asennus toimii käytännössä vanhemmisa vaunuissa. Tuleeko se runkopalkkiin vai vedetäänkö läpipulteilla kiinni lattian läpi?
--- Lainaus päättyy ---
Läpipulteilla se on Soliferissakin. Helsinkicaravanista ostin kaikki osat. Sellaisen metallipalkin teki kaveri mihin linssikantapultit tukeutuu yläpuolella. Kiinnityspaikka jää piiloon sen oven edessä sisäpuolella olevan suojakynnyksen alle. Sen minkä suojassa menee patterivesiputki . Ei tullut kalliiksi ja nyt on askelma aina suorassa oven edustalla vaikka kuinka jyrkkään mäkeen vaunu pysäköity.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta