Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Ilmastoinnista ja sen tarpeellisuudesta

<< < (5/5)

seppoko:

--- Lainaus käyttäjältä: ihaa - 17.05.2012     kello on 17:47 ---Melusta sen verran että sitä voi verrata siihen kun pitää auton omaa puhallinta myöskin täysillä päällä, samaa lukemaa näyttää silloin melumittari ja jos sen laittaa pienimmälle se vastaa samaa kuin auton oma puhallin kakkosnopeudella, eli kyllä siinä melussa voisi nukkua, ehkä. ::)

--- Lainaus päättyy ---

Tuo kuulostaa inhimilliseltä. Minun joskus noin ennen  vuosituhannen vaihdetta ostamani ilmastointilaite piti sellaista ääntä, että eipä tullut mieleen nukkua siinä melussa. Lämmitys oli OK, mutta jäähdytyksen kompura oli se varsinainen mölytoosa.

Duster:
Ei meilläkään ole ilmastointia, mutta käytän autossa 120mm atk-laitetuuletin ilman kierrätykseen, sillä saapi ilmaan sen verran kiertoa ettei varsinaista ilmastointia kaipaa ja mikä parasta ei vie paljoa virtaa

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View