Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Missä vappua vietät

<< < (17/21) > >>

Aippe:
Kaverin luokse Kuivaniemen Lohikankaalle kävi kutsu. Täytyy huomenna iltapäivästä suunnistaa sinne.

Turhan Höpöttäjä:

--- Lainaus käyttäjältä: ihaa - 29.04.2012     kello on 08:21 ---perjantaista lähtien ollaan oltu Katinkullan lomaosakkeessa (joku ei ole sitten halunnut viettää vappua osakkeessaan joten antoi sen oman viikkonsa vuokralle ja täällä ollaan extra-halvassa 4 yötä) joten vappu menee sitten kylpylöinnin parissa, henkilöautolla tultiin kun tuntuisi typerältä ajaa matkailuautoa tuohon ahtaaseen parkkipaikkaan.

--- Lainaus päättyy ---

Vae niin. Oma sänky paras sänky.  ;) ;)

Alan:
Ei sitä harrasteautoa passaa sotkea, mahtaa tiet sillä korkeudella vielä pölytä kovasti, liekö vielä sulamisvesiäkin kuraamassa.  ;D

AV64:
lemmillä vaunussa

ihaa:

--- Lainaus käyttäjältä: Alan - 29.04.2012     kello on 10:17 ---mahtaa tiet sillä korkeudella vielä pölytä kovasti, liekö vielä sulamisvesiäkin kuraamassa.  ;D

--- Lainaus päättyy ---

On ne nuo tiet jo melko puhtaana kun parin-kolmen päivän ajan on vettä viimein satanut mutta jotenkin 140 km:n matka pelkästään siirtymänä matkailuautolla parkkipaikalle jossa on tällainen kyltti: Majoittuminen asuntoautossa ja vaunussa Katinkullan alueella kielletty! ja mulla kun on tapana parkissa laittaa kaikkien ikkunoiden verhot kiinni, oltiinpa autossa tai ei niin siitähän muut vartijat tai jopa muut asukkaat vaan innostuisivat ja menisivät vielä rollimaan sääntöjä rikkovasta matkailuautoilijast a joka yöpyy alueella vaikka todellisuudessa on huoneistossa kuten muutkin.

Ja se parkkipaikka on ahdas ja merkityt autopaikat joka huoneistolle, koetappa siinä etsiä sitten parempi paikka.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View