Tekniikkakeskustelut > Liedet ja uunit
Cramer salkkugrilli
Karabiilisti:
Ostaessa kannattaa katsoa sen vartaan halkaisija, niitä on eri kokoja. Tosin saahan fiilatta pienennettyä tai sitten kemiallisella metallilla kasvatettua.
Se on muuten kumma noissa grillivartaissa että niitä on tosi huonosti myynnissä. Esim noissa kaasugrilleissä on kaikissa paikka vartaalle mutta kaupoissa ei juuri näy myynnissä niihin tarkoitettuja vartaita.
No onneks kramerissa on varras niin saa kokonaista kanaa grillailtua.
tsahkali:
--- Lainaus käyttäjältä: Karabiilisti - 20.01.2025 kello on 07:58 ---No onneks kramerissa on varras niin saa kokonaista kanaa grillailtua.
--- Lainaus päättyy ---
Onpa elämä helppoa....
Karabiilisti:
Voi siinä vartaassa paistaa muutakin....kalaa, lihaa jne...tulee tasainen paisto...
Pena10:
Minun kolmen liekin Cramer väsyi lopulta ja viime syksyllä lähti kaatopaikalle.
Nyt olen hämmästyneenä etsinyt tuota "kahden liekin" eli pienempää versiota ja sitä ei saa enää mistään.
Onko sen valmistus lopetettu?
Ossi66:
--- Lainaus käyttäjältä: Pena10 - 26.03.2025 kello on 09:46 ---Minun kolmen liekin Cramer väsyi lopulta ja viime syksyllä lähti kaatopaikalle.
Nyt olen hämmästyneenä etsinyt tuota "kahden liekin" eli pienempää versiota ja sitä ei saa enää mistään.
Onko sen valmistus lopetettu?
--- Lainaus päättyy ---
Siltä näyttää, kun tuolta lukee.
https://kauppa.jyvascaravan.fi/tuote/kaasugrilli-berger-cramer-dometic/
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta