Tekniikkakeskustelut > Truma
Truma combi 6 E.
remppa:
Siitä combista voi lukea vikakoodit, punainen led valo piirikortissa. 8 välähdystä, lyhyitä ja pitkiä.
99:
--- Lainaus käyttäjältä: ihaa - 27.01.2011 kello on 20:18 ---Joo onpas hyvä tietää että ne viestit ovatkin vielä tallessa
--- Lainaus päättyy ---
Poistetut viestit eivät oikeasti poistu heti, ne vain siirtyvät piiloon josta ylläpito voi niitä tarvittaessa palautella (tällä foorumilla on tämä järjestetty näin, juurikin tämmöisten tapausten takia). Lopullisesti ne poistuvat muutaman viikon päästä.
1****:
Kuvailtu vika/ominaisuus lienee myös aivan uusissakin laitteissa vai ?
Hyvä tietää kun kohta pitäis lähteä ensimmäiselle reissulle ja pakkasta piisaa :)
Eli laitteen luona olevasta boxista sulake pois ja takaisin....
hobby08:
Nyt meni Truma Combin säätönupikka täysin pimeäksi. Ei siis edes mitään häiriövaloa. Sähköä kyllä näyttää tulevan kaikkiin muihin paneelin toimintoihin. Jos tuo vika nyt korjautuisi sillä sulakkeen poistolla ja uudelleen liittämisellä, niin sitähän voisi kokeilla. Onko kenelläkään tietoa mitä sulaketta "resetoinnissa" tarkoitetaan, löytyykö se pannusta vai jostain muusta sulakerasiasta?
mjo33400:
--- Lainaus käyttäjältä: hobby08 - 15.05.2012 kello on 13:49 ---Nyt meni Truma Combin säätönupikka täysin pimeäksi. Ei siis edes mitään häiriövaloa. Sähköä kyllä näyttää tulevan kaikkiin muihin paneelin toimintoihin. Jos tuo vika nyt korjautuisi sillä sulakkeen poistolla ja uudelleen liittämisellä, niin sitähän voisi kokeilla. Onko kenelläkään tietoa mitä sulaketta "resetoinnissa" tarkoitetaan, löytyykö se pannusta vai jostain muusta sulakerasiasta?
--- Lainaus päättyy ---
Ota pannun harmaa kansi auki niin näet sulakkeen. Sulake on piirilevyn vasemmassa yläkulmassa.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta