Matkailukeskustelut > Matkailu ulkomailla
Millä edullisesti(tai edes kohtuuhinnalla) Ruotsiin
seppoko:
--- Lainaus käyttäjältä: retkeilijä - 26.02.2012 kello on 18:03 --- En ole saanut selville SFC -alennusta asuntoautolle (<7m, h<2,70m) Viking- tai Silja Linella (en ole SFC:n jäsen (vielä). Kannataako liittyä)?
--- Lainaus päättyy ---
Kannattaa(?) vaikkakaan ei pelkästään noitten mahdollisten alennusten takia.
Vikingillä on edullisinta olla clubin jäsen. Jäsenyys ei maksa mitään. SFC-jäsen saa Tallink-Siljalla 10% alennusta.
JeanS:
Kiitos Seppoko todella hyvistä laskelmista ja aikavälikin osui juuri meidän loma-ajankohtaan.
Näyttää olevan melko kallista, mutta elämä on ;) .
Tuo reilu 700€ lohkaisee vaan hyvän loven lomabudjettiin heti alkuunsa. Hinnat on tietenkin kohdallaan, jos nyt jo on yö lähdötkin tuolle aikavälille loppuunmyyty.
seppoko:
--- Lainaus käyttäjältä: JeanS - 26.02.2012 kello on 20:55 ---Kiitos Seppoko todella hyvistä laskelmista ja aikavälikin osui juuri meidän loma-ajankohtaan.
Näyttää olevan melko kallista, mutta elämä on ;) .
Tuo reilu 700€ lohkaisee vaan hyvän loven lomabudjettiin heti alkuunsa. Hinnat on tietenkin kohdallaan, jos nyt jo on yö lähdötkin tuolle aikavälille loppuunmyyty.
--- Lainaus päättyy ---
Tarkennus, että katsoin vain tuon 15.6. lähdön. Mutta pelättävissä on, että......
EMV:
Tässä muutama laskelma lauttamaksuista, jossa osassa on alennukset mukana.
Laskelmassa mukana kaksi aikuista, kaksi koiraa, yhdistelmän pituus 14m ja korkeus yli 2,5m.
ihaa:
Taitaapa olla viisainta näin keskisuomalaisen (Tornioon 370km, Turkuun 510km) näkökulmasta laskeutua Kolmårdeniin Haaparannan kautta kuin mennä lautalla Vaasasta-Uumajaan puhumattakaan Tukholman laivaa.
Tuo Vaasan lautta vielä menettelisi, kun ei tarvitsisi olla lautalla kuin 4 tuntia mutta ei ole tullut ajeltua Haaparannan ja Tukholman väliäkään sitten -97... :D
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta