Tekniikkakeskustelut > Matkailuvaunut

Vaunun vakuutukset

<< < (3/13) > >>

Jeppe:
Pohjolassa kasko ~200e vuosi.
Koko vuoden vakuutuksessa.

Joko:
Tuossa viimekesänä kun myrskyn aikaan meni leirintäalueella puita nurin kulkineitten päälle niin tuli mieleen että kenen vakuutuksista menee? Kulkineen vai alueen? Onko kellään kokemusta tai tietoa?

pamaus:

--- Lainaus käyttäjältä: Joko - 16.01.2017     kello on 21:25 ---Tuossa viimekesänä kun myrskyn aikaan meni leirintäalueella puita nurin kulkineitten päälle niin tuli mieleen että kenen vakuutuksista menee? Kulkineen vai alueen? Onko kellään kokemusta tai tietoa?

--- Lainaus päättyy ---

Puhdas arvaus, omasta vakuutuksesta. Muistelen, muutama vuosi sitten, kun Hietasaaressa oli se rajumyrsky ja joillakin kausipaikkalaisia ei ollut vakuutuksia, niin tappiota tuli.

Tuossa hyvät valokuvat Hietasaaresta:

http://www.sfc-oulu.com/images/tiedostot/Hietasaaren_karavaanarialueen_myrskytuho_2010.pdf

SilSam:
Minkä tason Kasko teillä on vaunussa?

Vakuutuksen nimi   Laaja Kasko,
Vakuutuksen voimassaolo   Jatkuva
Vuosimaksu   691,08 euroa

Miten hemmetissä mulla voi olla näin kallis :(

kimi:
Tuo vaatii kaskon jossa myös luonnonilmiöt mukana. Auton vakuutuksiin tuo ei automaattisesti kuulunut seisonnan aikana. Ja Hietasaaressa aika moni taisi jäädä maksumieheksi kun siellä puita kaatui

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View