Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone
Nyt linnunsilmin Norjaan
(1/1)
MrLatsi:
http://www.visitnorway.com/360/geiranger/trollstigen36.html
sipu:
hui !
alkoi oikein huimata
onneksi en ole lintu
enkä menossa tuonne vuorille huh :o
99:
Ei taida tulla kovinkaan pitkät päivämatkat noilla mutkilla. Mutta onkohan paljoa väliäkään, ei aika käy pitkäksi noita maisemia katsellessa :)
Vesseli:
Olen käynyt eikä se minusta elävänä nähtynä vaikuttanut kovin hirveältä.
88k5:
Tuolla Trollstigenin yläpäässä (Dalsnibba) pääse kesälläkin laskettelemaan, tai muuten vaan tepastelemaan lumella
Dalsnippa
Trollstigen suunnassa: alaspäin on vaikuttavampi - kannattaa käydä länsi-Norjassa. On paljon jylhempää kuin muualla ylempänä saati pohjoisessa. Melkeinpä Alpitkin minusta jäävät kakkoseksi - jotenki se on vaikuttavampaa kun 1.5km korkeusero on suoraan merestä eikä laaksosta/solasta..
EDIT: tuolla "peikon polulla" erään levähdyalueen vieressä olevalla isolla kivellä oli valkoinen maalaus; "EXIT - Hang gliders ONLY!" Juu, tyhjää oli alla, kurkatahan piti ;D
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
Siirry pois tekstitilasta