Tekniikkakeskustelut > Alde

Pystyalde ei syty?

<< < (2/2)

mjo33400:

--- Lainaus käyttäjältä: Tarvasjoki - 19.10.2026     kello on 10:08 ---Jos kaasua tulee niin lasi silmä pois ja sytsärillä koittaa ,joskus oli kosteutta niin ei syttynyt kipinällä .

--- Lainaus päättyy ---

Huomasitko, että kysyjä mainitsi kipinän näkyvän? Tämä kannattaa puhdistaa, jos kaasu varmasti tulee lämmittimelle asti.


Tarvasjoki:

--- Lainaus käyttäjältä: mjo33400 - 19.10.2026     kello on 11:15 ---Huomasitko, että kysyjä mainitsi kipinän näkyvän?

--- Lainaus päättyy ---
Kyllä mulla oli ammoin pysty alde ei syttynyt vaikka kipuna tuli päättelin silloin että oli kosteutta kun syttyi sytsärillä.

Masa matkailija:
Mulla ollut parissa säädin vikaa. Toisen sain toimimaan puhdistelemalla säätimen ja liekkivahdin liitokset. Toiseen taisin vaihtaa koko poltin paketin kun sattui kohdalleen.
Teuvan keittimessä vastaava säädin.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View