Tekniikkakeskustelut > Kalusteet ja sisustus

liukuoven hyttysverkon naru irronnut - kuinka korjata?

(1/4) > >>

0zz1:
Fiat Ducato sivuoven hyttysverkon tuollainen naru on irronnut tuolta reiästä. Tämä on siis alimmainen naru ja sen ikään kuin päätepiste tai näin ainakin tulkitsen eli vasemmalla puolen alhaalla viimeinen. Millähän se on tuolla ollut kiinni jotenkin näyttää että olisko vaan liimaa ja sitten mysötty sisään?





Ossi66:
Saako tuohon porattua pientä reikää holkista läpi?
Itte pujittelisin narun takaisin, reikä läpi ja siitä naru. Narun nokkaa hieman lämmittää palloksi, niin ei karkaa enää.

Alan:
Sama ongelma, korjaamatta ja useampi naru poikki. Joustava naru maksaa maltaita alan liikkeessä. Olisikohan samaa jossain halvemmalla ilman caravan-statusta.

Moni eri asunto-osan valmistaja käyttää samoja hyttysverhoja. Alustavalmistaja ei liity tuohon mitenkään.

vaanari61:
 Lahdessa Nappi ja nauha, Vapaudenk.ja Rauhankadun kulma, sieltä löytyy kaikkea. Minä löysin hyttysverhoon muovilankaa.  Löytyy myös tuota sälekaihtimiin tarkoitettua narua.

Paksua kuitusiimaakin ovat käyttäneet, . . .

Kaihdinliikkeistä ovat narua hankkineet . . .

Keskusteluista 'otteita' . . .

Alan:
Tuon pitää olla venyvää. Kaihdinlanka on jäykkää, näyttää samalta kyllä. Tuossa vastikään opettelin sen vaihtoa talon sälekaihtimeen.

Vaan saattaisi sitä toki kysellä alan liikkeestä.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View