Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Jarrullisilla asuntovaunuilla Suomessakin 100km/h

<< < (2/3) > >>

K.E.V:

--- Lainaus käyttäjältä: Mautoilija - 10.04.2025     kello on 11:16 ---Vähänkin reippaammalla sivutuulella tullaan näkemään kaatuneita tai ojassa olevia yhdistelmiä. Vaunu ei juuri varoittele kuten mauto tekee.

--- Lainaus päättyy ---
kymmenet vuodet ajanut Euroopassa 100 km/h ja ylikin ilman probleemaa. Teli tulee hyvin perässä ja yksiakselisessa kitkavetopää auttaa.

Mautoilija:

--- Lainaus käyttäjältä: K.E.V - 10.04.2025     kello on 12:51 --- kymmenet vuodet ajanut Euroopassa 100 km/h ja ylikin ilman probleemaa. Teli tulee hyvin perässä ja yksiakselisessa kitkavetopää auttaa.

--- Lainaus päättyy ---
Entä jos ei ole teliä tai kitkavetopäätä?
Keskivertoa parempi autoilija vaunun kanssa pärjää autobahnin vasemmalla kaistalla ilman ongelmia.

tsahkali:

--- Lainaus ---Perusteena lakimuutosehdotukse lle käytetään kahdeksankympin ajoneuvokohtaisen rajoituksen aiheuttamaa liikennevirran epätasaisuutta ja väitteen mukaan tästä johtuvaa kohonnutta onnettomuusriskiä.
--- Lainaus päättyy ---

Entäs sitten, kun ka:lla saa ajaa 'vain' 80km/h?    ;D

K.E.V:

--- Lainaus käyttäjältä: Mautoilija - 10.04.2025     kello on 13:41 ---Entä jos ei ole teliä tai kitkavetopäätä?
Keskivertoa parempi autoilija vaunun kanssa pärjää autobahnin vasemmalla kaistalla ilman ongelmia.

--- Lainaus päättyy ---
Silloin pitää antaa kaluston määrätä.

Mautoilija:

--- Lainaus käyttäjältä: K.E.V - 10.04.2025     kello on 14:36 ---Silloin pitää antaa kaluston määrätä.

--- Lainaus päättyy ---
Silloin kuljettajasta tulee matkustaja.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View