Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone
Onko se iso vai pieni.
Turhan Höpöttäjä:
Oletteko veljet huomanneet sellaisen silmänkääntö tempun, kun aikansa on katellut kulkimista mainoskuvaa sisätiloista, jotka on otettu laajakulma linssillä, niin kaikki näyttää isolta ja väljältä. Sitten kun menee vaikka messuille ja kurkistaa kulkimen sisään, niin hupsis mitenkä tila onkin kutistunut nuin pieneksi ja ahtaaksi. :o
Alan:
On. Eikä riitä laajakulmalinssi, vaan on myös kuvankäsittelyllä oiottu vääristymät.
Hyviä on kyllä kuvaajat monesti, valotukset varsinkin kohdallaan; raikkailta ja valoisilta sisätilat näyttää. Ei ole likavaatteeita tai astioita missään. Esitteiden tekstit on taas pelkkää maalailua ja mielikuvamainontaa, hallitukselle suunnattuja. Informaatiota niistä kaipaili, silloin joskus kun sellaisia lueskeli.
perho-ukko:
Mitä minä aiemmin joskus kerroin,26 vuotta vanha kukimeni on sisältä tilavampi,kuin nuo nykyiset kulkimet,pykätty turhaa tilaa vievää kalustetta molemmin puolin seiniä,kapea käytävä keskellä,komioita ovat, mutta perimmäinen tarkoitus on tainnut hämärtyä,asu niissä sitten pari kuukautta,ei helkutti,vanha Wokkelo on parenpi , !!! ;) ;) ;D ;D Ja Fiilis !! ;D !
Turhan Höpöttäjä:
Niin, no Fiilis tietysti. Niitähän ihmiset on hankkineet nykyään runsaasti. Jatkuvasti vilahtaa ihmisten puheissa merkki, Fiilis. ;D
Alan:
^
^^
;D
Mistähän tuollaisia saisi vähän käytettyinä?
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
Siirry pois tekstitilasta