Tekniikkakeskustelut > Karavaanarin tietotekniikka
Tietsikan päivittäminen nyky hetkeen
Arska:
Katselin uutisia ja heräsi mielenkiinto että jos sais tuon mun tietokoneen päivitettyä edes sen verran että siihen sais tän uuden Windowsin. Speksejä en tosta osaa sanoa kun en tiiä edes mistä ne löytäisi. mut onko kellään käsitystä mitä tuo maksaisi? Selviäakö pelkällä emolevyn ja muistin osaamisella?
Mautoilija:
Esa Riutta kertoo
https://www.youtube.com/watch?v=Add3YBxzj50
megaman:
Jos asentaa Windows 11:n vanhemmille koneille, jotka eivät täytä kaikkia vaatimuksia, Microsoftin päivitystuki saattaa loppua jossain kohtaa. Se hetki saattaa tulla jo syksyllä vastaan.
K.E.V:
--- Lainaus käyttäjältä: Arska - 22.02.2025 kello on 19:17 ---Katselin uutisia ja heräsi mielenkiinto että jos sais tuon mun tietokoneen päivitettyä edes sen verran että siihen sais tän uuden Windowsin. Speksejä en tosta osaa sanoa kun en tiiä edes mistä ne löytäisi. mut onko kellään käsitystä mitä tuo maksaisi? Selviäakö pelkällä emolevyn ja muistin osaamisella?
--- Lainaus päättyy ---
Prosessori noitten lisäksi ainakin vaihtoon sekä jäähdytin. Lisäksi virtalähde ehkä jos ei edellisessä ole tarpeellisia liittimiä.
megaman:
Eiköhän K.E.V myy Arskalle järeämmän koneen... 😉
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
Siirry pois tekstitilasta