Sen kun ajaa , jostain kapeahkoja muttei itsellä 254 leveällä ongelmia. Jäimme edellisen kylän campingille ja veturilla kävimme tuolla ylhäällä. Tuulinen paikka pahimmillaan.
Sivuja: [1] Siirry alas
Sen kun ajaa , jostain kapeahkoja muttei itsellä 254 leveällä ongelmia. Jäimme edellisen kylän campingille ja veturilla kävimme tuolla ylhäällä. Tuulinen paikka pahimmillaan.
Tie on näköjään aurattu, joten eikun menoksi!
https://kamera.atlas.vegvesen.no/api/images/3000961_1?&t=1735980482405 Tie on näköjään aurattu, joten eikun menoksi!Kiva matka varmaan talvella... Voi mennä vaikka moottoripyörällä. https://www.nrk.no/tromsogfinnmark/turister-slo-leir-i-groftekanten-pa-vei-mot-nordkapp-_-kunne-blitt-tatt-av-snofreseren-1.17187860 Kesälomalla tarkoitus mennä. Lähinnä kyselen sen takia, kun monesti varsinkin Suomen puolella tiet ovat erittäin huonossa kunnossa ja ei haluaisi ryskätä vaunun kanssa ihan mahdottoman huonoissa teissä.
Siellä joskus aika tuulista. Kaverini kertoi että hänen siellä ollessaan oli 1 vaunu mennyt nurin, oli pysäköitynä.
Siellä joskus aika tuulista. Kaverini kertoi että hänen siellä ollessaan oli 1 vaunu mennyt nurin, oli pysäköitynä. Tuulista välillä on, aikoinaan herätty aamulla kun vaunu tärisi tuulessa ja luultiin että muovinen oven jakkara oli lentänyt jo Barentsinmereen. Itsellä silloin 2,5m leveä 1600kg vaunu. Sivuja: [1] Siirry ylös
|