Tekniikkakeskustelut > Jääkaapit

domentic 8505 virta/valinta kytkin

(1/2) > >>

RK:
rmd 8505 virta/valinta kytkin temppuilee, onko korjattavissa tai saako uusia mistä?

RK:

--- Lainaus käyttäjältä: RK - 19.11.2024     kello on 20:30 ---rmd 8505 virta kytkin temppuilee, onko korjattavissa

--- Lainaus päättyy ---

Ossi66:
En tunne laitetta. Ilmeisesti kytkin on juotettuna ohjainkortilla, kun ei löydy erikseen

https://youngfartsrvparts.ca/pages/dometic-rm8505-product-id-921087117-parts-lists?srsltid=AfmBOopcdbM-FgwnaM-lvxRK0Eq4ZvtQ_Zp089L1b63BDbMJO_5d9TdC

Karabiilisti:
miten se temppuilee? eli onko vika kytkimessä vai muualla....

88k5:
Taitaa olla sama kaappi kuin mulla Fränkissä (Ossin linkin mukaan  ;D)

Niin, ja siinähä ei ole mitään kytkintä (arvonta-vastailuun täsmennys), vaan kyse ohjainkortilla oleva (kalvo)painike, jonka muovinappia käyttäjä etupanelissa vain painelee.. siitä johtuen sitä voi yrittää puhdistaa, vaihtaa tai korjata juotos piirilevyyn ensiksi..

Mullakin se on joskus reagoinut huonosti sammutukseen/päälle-laittoon/energiavalintaan; kaikki samassa. Ja jopa joskus itsestään tai käyttäjän tahattomasta nojaamisesta siihen, sammuttanut koko kaapin. Niin harvoin kuitenkin 6 vuoden aikana, etten juuri viaksi lue  8) Saa olla..

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View