Sivuja:
Toiminto
  • #151 kirjoittanut ohikulkija 03 May 2026
  • Itseä tuo korkeampi H2 ei kiinnosta koska ei enää menisi autotalliin eikä parkkitaloihin, mutta 4-veto ja 100kwh kyllä, toivottavasti ne tulee jossain kohtaa myös tuohon perus malliin saataville.
    Tarkennuksena että isoveljellä tarkoitan PV7 joka tulee olemaan pykälää iisompi paku kokonaisuudessaan, enkä tuota PV5:n H2 mallia.  PV5:n osalta en ole nähnyt nelivedosta tai nykyistä isommasta akusta mitään toistaiseksi, mutta eihän sitä ikinä tiedä.
  • #152 kirjoittanut 0zz1 05 May 2026
  • Tarkennuksena että isoveljellä tarkoitan PV7 joka tulee olemaan pykälää iisompi paku kokonaisuudessaan, enkä tuota PV5:n H2 mallia.  PV5:n osalta en ole nähnyt nelivedosta tai nykyistä isommasta akusta mitään toistaiseksi, mutta eihän sitä ikinä tiedä.
    aah. ok pitää odotella ja katsoa speksejä vai onko niitä jo jostain saatavila, tälläsen löysin:

    Length: 5,270 mm
    Width: 2,065 mm
    Height: 2,120 mm

    Toi on mulle liian korkea ja ehkä myös vähän liian pitkä. Korkeuden puolesta ei taida mahtua enää parkkihalliin varsinkin jos siihen lisätään rättikatto joka sitä vielä vähän nostaa.
  • #153 kirjoittanut 0zz1 05 May 2026
  • jotakin tämän tyylistä olisi siis pohja.

    En vielä ihan ole keksinyt miten ratkaisen pöydän/pöydät noille etupenkeille jotka kääntyy ja missä olis tarkoitus syödä ja miksei myös näpytellä konetta (tehdä töitä).

    Tässä olis nyt repsikan puolen sivuovi jätetty tyhjäksi ja hyvin tilaa keittiön eteen. Keittiön tiskiallas ja suihku vierekkäin jotta olis vähän helpommat putkityöt. Sänky siis katolla joka sivulla tai suoraan päällä riippuen minkälainen katto on saatavilla.
Sivuja:
Toiminto