Tekniikkakeskustelut > Sekalaiset
Matkailuauton vaihto henkilöautoon
AkiVee:
--- Lainaus käyttäjältä: 0yxxy0 - 29.07.2024 kello on 20:49 ---Minkälainen lie https://autovex.fi/ onkohan kellään kokemusta.
--- Lainaus päättyy ---
mielestäni tosihyvä palvelu, jos auto vaan riittävän uusi... ainakin kun Ioniq 5 hybridin myin sitä kautta niin oli max 150t ajetut autot mitä sinne sai?
mutta nopeesti tuli hyvä hinta. Tässä kyl vaikuttaa kuin "myytävää" autoa tarjoaa... luulisin jos mun vanhaa -95 Vectraa olisin tarjonnut niin. hmm ^-^
Alan:
--- Lainaus käyttäjältä: Yarcy - 29.07.2024 kello on 21:13 ---Autovexin kautta saadut tarjoukset 5-6k€ arvoisesta autosta olivat 2k€ luokkaa ja alle. Liikkeillä tarve saada 2-3tonnia tiliä autosta kuin autosta. Myin suoraan, eikä tartte toista kertaa ko. "huutokauppaa" käydä. Tuossahan liikkeet jättävät tarjouksen ja voit jatkaa kaupankäyntiä suurimman tarjoajan kanssa. No, heidän toinen "tarjous" ei paljoa parempi ole kun muuthan tippuivat jo pois. Mielestäni ei todellakaan autonmyyjän edunmukainen kuvio.
--- Lainaus päättyy ---
Juuri näin näytti menneen tutulla, kun meni myymään tuota kautta erittäin halutun pikkunelivedon, sai vajaat kolme tonnia, liikkeessä pyynti taisi olla 6900,- ellen väärin muista.
mjh48:
Kiitos osallistujille.
Matkailuauto meni ensimmäiselle ostajaehdokkaalle, joka vei sen mennessään.
Tilalle tuli samanikäinen (2006) ja kuntoinen Saab 9-3 farkku, pojan appiukon jäämistöstä.
Jäähdyttelen tätä karavan keskustelua, mutta annan tunnuksen olla voimassa, jos jollakin on Ducato 244 vakkarista, voin ehkä vielä neuvoa.
Yksityisviestillä saa yhteyden.
SFC jäsenyys loppuu kevällä, samalla loppuu myös kirjoittelu siellä
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta