Tekniikkakeskustelut > Projektit
Cabby 532 dlx -87
Evreka:
Pukkasin käpyn talvisuojaan, ensi kesänä pääsee aikaisemmin liikkeelle kun pysyy takuulla kuivana eikä tarvi alkukesää korjata seiniä ^-^. Ensin mietin katoksen rakentamista, mutta luovuin sitten kun mittailin että pitäisi halliinkin mahtua, ja tuolla pystyy tarvittaessa touhuamaan talven aikana. Takapäähän pitäisi rakentaa kuulema oikea sänky kun nyt narisee. toinen auto menetti tallipaikan, mutta ei voi mitään.
Evreka:
Nesteet pois, jostain boilerilta oli tippassu sähkövastuksen päälle ja mukava rätinä kuulu ku löin päälle sähköt :-X. Aiemmin talvella toimi ilman mitään. Näyttäs vuotavan siitä hanasta millä suljetaan patterikierto. Ei sitä paljoa ole tullu, nestepinta ei juuri ole pudonnut. Vastushäkkyrä pois ja tarkastus. Samalla 230v pumpun korjaus. Saakohan tuota hanaa nyt korjattua tiivistettyä. kuvaa en saanu vielä. On niin ahtaasti tuossa.
Jako:
Morjesta vaan ja hyvää kevään alkua. Mukava huomata että tämä projekti osastokin vähän yrittää heräillä henkiin, hetken jo luulin että kuollut ja kuopattu. Eipä ole omassakaan osallistumisessa kehumista kun puhelin päätti sanoa sopimuksen irti, onneksi kuvat sentään saatiin pelastettua. Ehkä tässä vielä päivitellään omaa projektia jos jaksaa vaivautua. Tuo venttiili mistä puhuit, niin mahtaakohan olla ihan palloventtiili, jos on niin vaihtaisin suosiolla uuden tilalle. Matkaajassa ainakin ihan normi palloventtiili, jos siis ymmärsin oikein että mistä venttiilistä puhutaan.
Evreka:
Tää venttiiili vuotaa. Piti purkaa jääkaappi edestä, että sai tuon paketin irti.
Käsittääkseni tuo pitäisi irrota ja sitten venttiili purkautuu.
Jako:
Niinpä niin 😅 olishan se taas ollut liian helppoa jos tuo viereinen palloventtiili olis vuotanut. Tuosta päädystä löytyy jotain kuvia alde osastolta.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta