Tekniikkakeskustelut > Primus

Primus ojauskeskus pimeni

(1/1)

Pelimanni:
Primus 2470 ohjaus paneelin
sulake löytyi ja vaihdoin mutta ei edelleenkään elonmerkkiä mutta havaitsin että lämmön säätö on käännetty nurin ja pyörii ympäri.
Potenttiometrin vaihto lienee edessä mutta vaikuttaako tuo siihen että paneeli on edelleen pimeä.vaiko jotakin muutakin kaipaa.
Mistähän ja millä tiedoilla vois lähteä pottaria etsimään
 

mjo33400:
Syttyykö kuitenkin valoy kun painat napeista?





Pelimanni:
Ei syty napeista palamaan mitään

Pelimanni:
Sori löytyi kumminkin tuo 16A sulake palanut ja vaihdon jälkeen antaa sähkölämmityksen merkkivaloja mutta kun on kuumaa ei pääse toimivuutta näkemään  ,lämmön säätö ei kai onnistne.

mjo33400:

--- Lainaus käyttäjältä: Pelimanni - 16.06.2023     kello on 16:56 ---Sori löytyi kumminkin tuo 16A sulake palanut ja vaihdon jälkeen antaa sähkölämmityksen merkkivaloja mutta kun on kuumaa ei pääse toimivuutta näkemään  ,lämmön säätö ei kai onnistne.

--- Lainaus päättyy ---

Lämmönsäätö ei onnistu jos potikka on rikki. Jos se on pelkkä lämmittimen sulake ohjauspaneelissa niin laita 4 tai 5 ampeerinen.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View