Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone
Kausipaikka
Haapaniemen Paroni:
--- Lainaus käyttäjältä: Laaga - 8.04.2012 kello on 17:24 ---http://www.lahilampi.fi/hinnat.htm tuossa verrokkia hinnoista. Nuo hinnat vaihtelee melkoisesti eri alueilla.
--- Lainaus päättyy ---
Kyllä on hinnat kohillaan Thumb
ihaa:
Aika hyvät on hinnat noilla yleisillä mutta täytynee muistaa myös se että sinne mennessä siellä ei tarvitse tehdä mitään alueen eteen, eli voisin kuvitella (omalta kohdaltani) että omakotitalossa asuva hankkii kausipaikan mieluummin yleiseltä alueelta, eli sitten kun on oman kotitalon pihahommat ja muut hommelit tehnyt valmiiksi, haluaa mennä sitten alueelle vain lepäämään, ilman mitään velvoitteita alueen ylläpidon suhteen.
En tiedä millaista meno on SFC-alueilla kun tähän mennessä ollaan oltu enempi yleisillä alueilla, sekin vain sen vuoksi että ne yleiset alueet missä ollaan oltu on ollut sijaintinsa puolesta paremmin meidän lomareitillä.
Laaga:
http://www.lahilampi.fi/index.htm tuokin on jäsenalue.
seppoko:
--- Lainaus käyttäjältä: Laaga - 8.04.2012 kello on 20:46 ---http://www.lahilampi.fi/index.htm tuokin on jäsenalue.
--- Lainaus päättyy ---
--- Lainaus käyttäjältä: seppoko - 8.04.2012 kello on 17:44 ---Noissa hinnoissa taitaa näkyä ero yksityisen ja SF-yhdistyksen omistamilla alueilla. Toisissa työt tehdään palkollisena ja toisessa talkoilla.
--- Lainaus päättyy ---
Kumpikin on jäsenalue, mutta omistus poikkeaa.
Jushi69:
--- Lainaus käyttäjältä: ihaa - 8.04.2012 kello on 19:13 ---Aika hyvät on hinnat noilla yleisillä mutta täytynee muistaa myös se että sinne mennessä siellä ei tarvitse tehdä mitään alueen eteen, eli voisin kuvitella (omalta kohdaltani) että omakotitalossa asuva hankkii kausipaikan mieluummin yleiseltä alueelta, eli sitten kun on oman kotitalon pihahommat ja muut hommelit tehnyt valmiiksi, haluaa mennä sitten alueelle vain lepäämään, ilman mitään velvoitteita alueen ylläpidon suhteen.
En tiedä millaista meno on SFC-alueilla kun tähän mennessä ollaan oltu enempi yleisillä alueilla, sekin vain sen vuoksi että ne yleiset alueet missä ollaan oltu on ollut sijaintinsa puolesta paremmin meidän lomareitillä.
--- Lainaus päättyy ---
Pääsääntöisesti ne yleiset paikat missä ollaan käyty niin siisteys on ollut luokatonta sekä huoltotilojen ränsistyminen ärsyttävää.Kierrän kaukaa yleiset ja suuntaan pääsääntöisesti Sfc aluieisiin eikä Sfc alueessa se hintakaan ole paha verrattuna yleisiin ;) ;)
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta