Tekniikkakeskustelut > 230 voltin järjestelmä

IKEAn ledlamppu

<< < (3/10) > >>

seppoko:

--- Lainaus käyttäjältä: Raksaus -  3.01.2023     kello on 09:29 ---Jotenkin kyllä muutaman vuoden ikäisenä itsellä sellainen fiilis, että ei olisi sisällä yhtä valoisaa kuin aikaisemmin samoilla lampuilla. Hyytyvätkö nämä ajan mittaan?

--- Lainaus päättyy ---

Entä omat silmät?   Harmaakaihi?

tsahkali:

--- Lainaus käyttäjältä: K.E.V -  3.01.2023     kello on 07:51 ---Niin ne Ingvar Kampradin Egen Affär:n tuotteet teki minullakin. Ostin Philipsit jotka olleet jo vuosia ja ei mitään probleemaa

--- Lainaus päättyy ---

Kiinalaiset tekee niillä spekseillä, mitä niille antaa.

Raksaus:

--- Lainaus käyttäjältä: seppoko -  3.01.2023     kello on 09:46 ---Entä omat silmät?   Harmaakaihi?

--- Lainaus päättyy ---

Onhan tuokin mahdollista. Edelliset lasit hommattu pari vuotta sitten ja silloin silmälääkäri ei ainakaan mistään mitään huomauttanut. Näiden lasien aikana on tapahtunut selkeää ja nopeaakin heikentymistä tai ilmeisesti ikänäköä. Aika vahvasti ollut miinusta ja nyt joutuu lähellä olevia tekstejä lukiessa nostelemaan jatkuvasti laseja. Pitänee tiedustella silmälääkäriltä kun uusien lasien hommaaminen kuitenkin on kohtapuolin taas ajankohtaista..

K.E.V:

--- Lainaus käyttäjältä: tsahkali -  3.01.2023     kello on 10:21 ---Kiinalaiset tekee niillä spekseillä, mitä niille antaa.

--- Lainaus päättyy ---
Ja ahneet ostaa mistä halvimmalla saa. Firman aikaan vaihdoin ison läjän kinkkiledejä, niitä paloi urakalla. Vaihdoin philips it eikä palanut ainoatakaan

Mautoilija:

--- Lainaus käyttäjältä: K.E.V -  3.01.2023     kello on 11:08 ---Ja ahneet ostaa mistä halvimmalla saa. Firman aikaan vaihdoin ison läjän kinkkiledejä, niitä paloi urakalla. Vaihdoin philips it eikä palanut ainoatakaan

--- Lainaus päättyy ---
Mieluusti käytän lamppua mikä palaa. Pimeällä lampulla ei mitään tee.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View