Tekniikkakeskustelut > Karavaanarin elektroniikka
iPhone / iPad iOS päivitykset
nike:
Otat iTunesilla varmuuskopion nelosesta ja palautat sen viis ässään niin numerot ja kaikki muutkin asetukset siirtyy ennen kuin ehdit kahvia keittää
K.E.V:
Päivitystä
http://mobiili.fi/2014/10/02/ios-8-jalleen-paivityksen-tarpeessa-kayttojarjestelmassa-bluetooth-ongelmia/
ihaa:
Ongelman pitäisi olla juuri Toyotassa mutta ainakin HF-puhelut onnistuvat ilman ongelmia, suoratoistoa puhelimen kautta en ole tällä viikolla kokeillut joten siitä en nyt osaa sanoa onko ongelmaa vai ei... Ei ole ongelmaa ollut vaimon Daciassakaan, sekä BT- että suoratoisto on siinä toiminut kuin pitääkin, mutta kiitti vinkistä.
K70:
Musa pauhaa autossa kyllä bluetoothin kautta puhelimesta, mutta puhelintoiminta on vähän niin ja näin.
Välillä soittoääni tulee kaiuttimista, mutta puheluun voi vastata vain kännykästä. Välillä puhelimen yhdistyessä autoon, tulee auton näyttöön unknown call ja outo soittoääni soi kaiuttimista, mutta puheluun ei voi vastata. Tosin eipä kukaan soitakaan, kunhan jotain haamusoittoa tekee.
Välillä sitten toimii, kuten pitääkin.
Ja päivitys juurikin tuo 8.0.2.
Tekniikka on hienoa!
ihaa:
Jokohan elokuvan jälkeen pitänee heti päivittää vai mitähän pitää sisällään ? ;)
No nyt ensimmäiseksi Myrskyn silmässä" täällä Kuopion Finnkinossa.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta