Tekniikkakeskustelut > Sähkölaitteet
Sähkön säästökokemukset ja -saavutukset
seppoko:
--- Lainaus käyttäjältä: Ducaatti - 29.11.2022 kello on 21:08 ---Kohtahan tässä voikin lyödä rahoiksi myymällä sähköä kun on 6 sentin sopimus :)
--- Lainaus päättyy ---
Mistähän sitä sähköä saataisiin kun aurinkopaneelien päällä on 5 senttiä lunta? Muuten hyvä ajatus!
Karabiilisti:
--- Lainaus käyttäjältä: Ducaatti - 29.11.2022 kello on 21:08 ---Kohtahan tässä voikin lyödä rahoiksi myymällä sähköä kun on 6 sentin sopimus :)
--- Lainaus päättyy ---
Tuo on loistava business....osta 6c ja myy 30c...ja saat vielä kotitalousvähennyks et sähkölaskustasi sekä tietty alvi alennukset. Thumb
Ja myynti ei vaadi kuin kaapeli kelan josta vetää naapuriin piuha.
Ducaatti:
--- Lainaus käyttäjältä: seppoko - 29.11.2022 kello on 21:14 ---Mistähän sitä sähköä saataisiin kun aurinkopaneelien päällä on 5 senttiä lunta? Muuten hyvä ajatus!
--- Lainaus päättyy ---
Meillä sitä tulee pistorasiasta ;D
seppoko:
--- Lainaus käyttäjältä: Ducaatti - 29.11.2022 kello on 21:27 ---Meillä sitä tulee pistorasiasta ;D
--- Lainaus päättyy ---
Sitten vaan rakentamaan synsteemiä. Ja savun haihduttua vakuutustarkastaja peruu vakuutuskorvauksen. :(
Ducaatti:
--- Lainaus käyttäjältä: seppoko - 29.11.2022 kello on 22:43 ---Sitten vaan rakentamaan synsteemiä. Ja savun haihduttua vakuutustarkastaja peruu vakuutuskorvauksen. :(
--- Lainaus päättyy ---
Itse asiassa se on rakennettu jo.
Tallissa on oma mittari ja sieltä saa 16A voimavirtakassin naapuriin, ei muuta kun huomenna neuvottelemaan hinta kohdalleen, joku 40 senttiä kokonaishinta olisi varmaankin ihan ok kun itselle kokonaishinta on vähän alle 13 senttiä kWh nykykulutuksella. :P
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta