Tekniikkakeskustelut > Alde

Alde 2920

<< < (3/9) > >>

mjo33400:

--- Lainaus käyttäjältä: rauta_kanki - 13.09.2022     kello on 19:35 ---Täytyypä huomenna testata oikosulkea nuo kaksi liitintä. Nyt joutuu kysyä, että mitä tarkoitat kaasuventtiilillä?

mjo33400 myös kysyi aiemmin että onko painesäädin vaihdettu milloin niin täytyy vielä tarkentaa että kaasupullon luona oleva painesäädin on vaihdettu. Onko sama osa kyseessä minkä vaihdosta kysyit?

--- Lainaus päättyy ---

Kyllä on.

rauta_kanki:
Oikosuljin nuo kaksi liitintä ruuvimeisselillä ja lämmitin ei sammunut vaikka muutaman minuutin pidin oikosulussa.

https://aijaa.com/fYDNq3

mjo33400:

--- Lainaus käyttäjältä: rauta_kanki - 14.09.2022     kello on 10:38 ---Oikosuljin nuo kaksi liitintä ruuvimeisselillä ja lämmitin ei sammunut vaikka muutaman minuutin pidin oikosulussa.

https://aijaa.com/fYDNq3

--- Lainaus päättyy ---

Tuolta saat uuden mikrotempin, muistaakseni tuo lämpöarvo, mutta sen näet kun aukaiset kuparijohtojen toisen pään. Muista tilata myös puristushylsytit.
https://www.partco.fi/fi/saehkoemekaniikka/sulakkeet/laempoesulakkeet/6247-sul-128c.html
https://www.partco.fi/fi/saehkoemekaniikka/sulakkeet/laempoesulakkeet/6258-sul-hylsy.html

rauta_kanki:
Juu tarkistan lämpöarvon ja tilailen tuolta tarvittavat jutut. Ilmoittelen sitten kuinka kävi, kun saan vaihdettua tuon  :)

rauta_kanki:
https://aijaa.com/rJ3YBf

Eipä ollu paljoa tekstiä jäljellä tuossa lämpösulakkeessa. Kuinka käy jos laitan väärän lämpöarvon sulakkeen? Ja pitääkö uuden lämpösulakkeen päälle laittaa tuota punosta vai saako olla paljaana?

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View