Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Mitä mietit?

<< < (76/272) > >>

Mautoilija:

--- Lainaus käyttäjältä: tsahkali - 23.12.2022     kello on 15:04 ---Yksi inhokkini on, 'Asiasta pitää keskustella...'
Sitähän se on ollut politiikassa, pelkkää keskustelua!   >:D

--- Lainaus päättyy ---
Mitä muuta politiikan pitäisi olla? Lumen kolaamisella tai moottorikoneistukse lla ei maan asioita hoideta.
Avustajat, sihteerit ja virkamiehet hoitavat paperityöt.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Politiikka.

"Masi":
Noihan se menee, aikansa keskustellaan, muodostetaan mielipiteitä, äänestetään mitä päätetään  ja lopuksi kuunnellaan niiden kitinä ja vikinä joita päätös ei äänestyksen  jälkeen miellyttänyt.

mike:

--- Lainaus käyttäjältä: megaman - 23.12.2022     kello on 11:30 ---Mietin, että viime viikkoina joka päivä uutisissa jauhetaan sanaa "juurisyy" monissa eri asiayhteyksissä.

Siinäpä uusi inhokkisana, jota tulen välttämään. 🙂

--- Lainaus päättyy ---

Tai sit  Isossa kuvassa!!

Alan:

--- Lainaus käyttäjältä: mike - 23.12.2022     kello on 18:41 ---Tai sit  Isossa kuvassa!!

--- Lainaus päättyy ---

Ketterä.  :-[

tsahkali:

--- Lainaus käyttäjältä: "Masi" - 23.12.2022     kello on 16:23 ---Noihan se menee, aikansa keskustellaan, muodostetaan mielipiteitä, äänestetään mitä päätetään

--- Lainaus päättyy ---

Vielä kun osaisivat tehdä kunnon päätöksiä.
Sekä corona-, että sähkötuissa rahat on menneet/menevät sinne, missä sitä ei tarvittu/tarvita.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[#] Seuraava sivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View