Tekniikkakeskustelut > Karavaanarin elektroniikka
Takakameraan kuvakulmaa lisää
tsahkali:
--- Lainaus käyttäjältä: Moponvirittäjä - 30.01.2022 kello on 12:14 ---Kun 2 "silmää" päällekkäin niin mahtaakohan linssien väliin tiivistyvä kosteus muodostua ongelmaksi?
--- Lainaus päättyy ---
Jos se on hyvin liimattu, niin mistä sitä kosteutta tulisi?
Pker:
Pitaa testata ens kerralla kun autoa nään..
Lähetetty minun YAL-L41 laitteesta Tapatalkilla
Karabiilisti:
lämmitettävä kamera poistaa huurretta ja kosteutta.
Itellä moinen m autossa ja kyllä se toimii.
Laajakulmaisiakin kameroita on kyllä saatavissa ja halvalla...
Pker:
--- Lainaus käyttäjältä: Karabiilisti - 30.01.2022 kello on 22:29 ---lämmitettävä kamera poistaa huurretta ja kosteutta.
Itellä moinen m autossa ja kyllä se toimii.
Laajakulmaisiakin kameroita on kyllä saatavissa ja halvalla...
--- Lainaus päättyy ---
Juu tiedän olen muutamaa eri mallia tilannut vuosien saatossa, jotenki pettymys tämä parempi merkkinen kuvan laadultaanki vs kiinan halpikset. Zenecin kautta kuva hyttiin tulee, en viittis alkaa vaihtaa tuota kamera osaa, entiä passaako kameran liittimet zenecciin?
Aakku:
Mistäs tuollaisen laajakulmalinssin saa hankittua, vai onko merkkikohtainen...
Mulla oli takakamerasaa hyvin kapea kuvakulma. Tilasin Kiinasta laajemmalla sektorilla uuden kameran kokeeksi. Piti Kiinasta tilata, kun Suomesta ei saanut kameraa, jossa on pieni 5-pinninen liitäntä. Niitä tulikin sitten yhden sijasta viisi kameraa samassa paketissa. Hieman on kulmaa niissä enemmän, mutta ei vieläkään tarpeeksi.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta