Karavaanarin keskustelut > Karavaanarin olohuone

Sauna kaikille kulkineeseen

<< < (3/3)

K.E.V:

--- Lainaus käyttäjältä: 88k5 - 17.11.2021     kello on 23:04 ---

Vähän vaisuja kokemuksia ollut noista infrasaunoista, joissa olen käynyt - kuivaa lämpöä. Sellainen ruotsalaisten käsitys saunasta, vettä siellä ei kiukaalle laiteta  :'(

--- Lainaus päättyy ---
Tuolla Unkarin kylpylässä pari kertaa kokeillut, ei oikein maistu. Ne muut saunat siellä vie 10-0

Alan:

--- Lainaus käyttäjältä: Hesus - 17.11.2021     kello on 22:00 ---
--- Off-Topic: ---menee hieman OT, mutta tunsin aikoinaan sellaisen jo edesmenneen vanhan rekkakuskin, jolla oli kesäisin tapana "saunoa" hytissä: koneet tulille ja lämppäri niin kuumalle kuin pystyy, sit hetken päästä pulikoimaan jonnekin k*siseen lampeen.

Oli kova ukko. mutta en ole ajatellut itse kokeilla kuinka messevät löylyt näin saa...  8)
--- Lainaus päättyy ---


--- Off-Topic: ---Opiskeluaikaan porukassa kiersi legenda, että pari vanhempaa kaveria oli kapakasta palattuaan lyönyt pienessä soluasunnon keittiössä hellan kaikki levyt ja uunin täysille, laittanut tuolit keittiön pöydälle, sinne istumaan ja heittelemään vettä hellalle. Huoltomies oli myöhemmin kysellyt, että miten teidän kämpässä irtoaa maali katosta, kun missään muualla ei samaa ongelmaa ole.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View