Tekniikkakeskustelut > Sekalaiset

Kattoluukun ulkokupu jäi matkalle

<< < (3/3)

JakkeK:
Arvelinkin, että montaa kiinnostaa enemmän se, onko ajettu luukku auki, kuin miettiä ratkaisuvaihtoehtoj a. :laugh: Poislukien @Laaga, kiitos hyvästä kommentista. Thumb

Tuosta luukkujen sulkemisesta ollaan aika tarkkoja oltu ja myös tällä kertaa aika varmasti luukku oli kiinni. Toisaalta tuo on tyypiltään sellainen, että se aukeaa vain takareunasta ja silloinkin ehkä max 5cm. Ei pitäisi sattua mitään vaikka unohtuisi auki. Tämähän nyt lahosikin tavallaan tuohon liittymättä kun vain ulompi kupu lähti. Saattanut lähteä ihan kotipihassakin kun oli pari myrskypäivääkin tuossa.

Mutta eipä tuossa kai muu auta kuin kysellä liikkeestä uutta koko luukkua, tai sitten netistä tuurilla sopiva ja itse tuurilla askarrella.

Haapaniemen Paroni:

--- Lainaus käyttäjältä: Roksis - 29.08.2021     kello on 20:15 ---Joissain vehkeissä se ilmastointi on luukuissa tai ikkunoissa tai ovessa.  ;D

--- Lainaus päättyy ---
;) Thumb

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View