Tekniikkakeskustelut > Matkailuautot

Matkailuauto Ruotsista

<< < (6/6)

Cille5:
Autoliiton ohjeistus:

Jos ajat ajoneuvoa Suomessa heti maahantuonnin jälkeen ennen sen rekisteröintiä Suomessa, huolehdi seuraavista:

Käyttöönottoilmoitu spalvelu

Tee ajoneuvostasi käyttöönottoilmoitu s:

https://www.vero.fi/sahkoiset-asiointipalvelut/ajoneuvon-k%C3%A4ytt%C3%B...

Saat automaattisen vahvistuksen (pdf-lomake) voimassaolevasta käyttöönottoilmoitu ksesta sähköpostiisi, ja se on todiste ilmoituksesta. Pidä Verohallinnon vahvistama käyttöönottoilmoitu s luettavassa muodossa (tuloste tai mobiili) mukana ajoneuvossa.
Jos ajoneuvoa ei käytetä Suomessa ennen rekisteröintiä tai se siirretään kuljetusvälineellä, siitä ei tehdä käyttöönottoilmoitu sta.

Kari Järvi:
Osaako joku sanoa onko as auton hankinta Ruotsista edullisempaa keväällä vai syksyllä? Paljonko keskimäärin on eroa kevät/ syksy hinnassa? Ja kumminko päin?

Kosmic:

--- Lainaus käyttäjältä: Kari Järvi - 16.08.2024     kello on 13:53 ---Osaako joku sanoa onko as auton hankinta Ruotsista edullisempaa keväällä vai syksyllä? Paljonko keskimäärin on eroa kevät/ syksy hinnassa? Ja kumminko päin?

--- Lainaus päättyy ---
Parhaiten selviää kun seuraat Ruotsalaista Blocket myyntisivustoa. Omasta mielestäni ovat kalliimpia tällä hetkellä Suomen hintoihin verrattuna. Toki Ruotsalaisissa on aika usein paremmat varusteet kuin Suomessa.

Navigaatio

[0] Viestien etusivu

[*] Edellinen sivu

Vastaa

Siirry pois tekstitilasta
Mobile View